eskort samsun

ÜNYENETHABER

“BİR KAN BİR FİDAN” KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİ

“BİR KAN BİR FİDAN” KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİ
24 Mart 2015 - 14:38

VİDEO HABER

BLD_2560

Orman İşletme Genel Müdürlüğü ve Kızılay arasında yapılan protokol gereği ”Bir Kan Bir Fidan” projesi kapsamında Ordulu kan bağışçıları adına Aybastı Uzundere Mahallesi Yüceler Mevkinde 3 hektarlık bir alana Ünye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR ve Kızılay Ünye Şube Başkanı Ali ALVER’in katılımıyla 100 bin fidan dikimi töreni gerçekleştirildi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı Ali ALVER;

”Çok güzel bir çalışmaya tanıklık ettik, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum ve inşallah yaradan gelecek nesillere bu dikilen ceviz fidanlarının meyvelerini yemeyi nasip eder.” şeklinde proje hakkında duygularını dile getirdi.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR ve Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR sözlerine şu şekilde başladılar.

Ünye Kaymakamı Mustafa DEMİR,

”Değerli Başkanım ve Saygıdeğer halkım, bir ağaç günlük 12 kişinin oksijen ihtiyacını karşılıyor ve bütün insanlık bir yıl boyunca harcadığı oksijenin parasını ödese yıllık 40 trilyon para yapıyor. Bütün ağaçlar gece gündüz insanlık için oksijen üretiyor ve para istemiyor. Baktığımız zaman bu hizmet dünyanın en kaliteli ve bedava hizmeti. Bizlerde Ünyeliler olarak bu duygu ve düşüncenin bilincinde böyle bir faaliyet için buraya geldik. Bu projede emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum ve herkese hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR ise,

”Kızılay Genel Başkanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu protokol kapsamı içerisinde Ünye ve Aybastı da özellikle bulunmuş olduğumuz alandan alınan toprağın görüntüsünü ortadan kaldırmak ve ”Bir Kan Bir Fidan” kampanyası adı altında organize edilen fidan dikim sahası içerisindeyiz. Türkiye’nin özellikle son yıllarda dünya çapında dikmiş olduğu fidanlarla ilk sırayı alması bizler için gerçekten gurur verici bir durum. Bir ağaç için kıyameti koparanlara inat bakanlığımız 14 milyon fidan dikmek suretiyle önümüzdeki yıllarda kişi başına ”Her nüfusa bir fidan” kampanyası kapsamı içerisinde nüfusumuz kadar fidan dikmeyi hedeflemesi Türkiye’de gelecek yıllarda oluşabilecek olan tehlike anlamında önemli bir çalışmadır. Emeği gecen herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-