eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Daha Yeşil Bir Ünye, Daha Yeşil Bir Türkiye İçin”

“Daha Yeşil Bir Ünye, Daha Yeşil Bir Türkiye İçin”
25 Mart 2015 - 14:54

Başkan ÇAMYAR Orman Haftasını Kutladı

1111 (2)

Ormanlarımız geleceğe bırakacağımız en değerli mirastır. Orman ve su varsa hayat vardır. Vatandaş olarak, yeşil alanları ve ormanı korumak herkesin insanlık görevidir. Ağacıyla, ormanıyla, suyuyla, taşıyla toprağıyla bu ülke hepimizindir. Bir ülkenin ormanlarının korunması, geleceğinin korunmasıyla eş değerdir. Çünkü orman yaşam için gerekli olan oksijen kaynağıdır. Ona sahip çıkmakta herkesin en büyük görevlerinden birisi olmalıdır. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras, yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve korumaktır.

Ormanlarımız, yaşam kaynağımız olan oksijenin üreticisi, dünya geleceği için önem arz eden çevreyle ilgili sistemin en büyük koruyucusudur. Her orman oksijen ve yağmur üreticisidir. Ormanların yok edilmesi, yaşam için gerekli olan doğal zenginliklerimizin kaybedilmesine sebep olur.

İçinde bulunduğumuz Orman Haftasının amacı,  ağaç ve ormanın çok yönlü faydalarını gündeme getirerek, ormanların korunması, geliştirilmesi ve faydalarının anlatılarak bu yöndeki ilgi ve bilincin artmasını sağlamaktır. Geleceğin bilinçli vatandaşları olan çocuklarımıza doğa ve orman sevgisini aşılamaktır.  Ağacı, tabiatı tanıyan ve tanıdıkça da o oranda seven bir nesil yetiştirebildiğimiz takdirde ormanlarımız korunacak gelişecek ve hedeflediğimiz daha yeşil ve müreffeh bir Türkiye meydana getirilecektir.

Daha yeşil bir Ünye, daha yeşil bir Türkiye ve daha yeşil bir dünya dileklerimle bütün hemşerilerimin Orman Haftasını kutlar, ağaç dikenlere, doğayı ve ormanı koruyanlara teşekkür ederim.

 

Ahmet ÇAMYAR

Belediye Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-