eskort samsun

ÜNYENETHABER

MİNİK ELLER TOPRAKLA BULUŞTU…VİDEO HABER

MİNİK ELLER TOPRAKLA BULUŞTU…VİDEO HABER
26 Mart 2015 - 16:44

İnönü ilkokulu ve TEMA Vakfının işbirliğiyle ”Ağacım Olur musun ?” isimli bir proje gerçekleştirildi.

SAM_5759

21 – 26 Mart Orman Haftası etkinliği kapsamında İnönü İlkokulunda,  İnönü ilkokulu ve TEMA Vakfının işbirliğiyle ”Ağacım Olur musun ?” isimli bir proje gerçekleştirildi. Fakat bu projede farklı bir konsept uygulandı. Tohumlar direk arazideki toprağa değil önce plastik bir bardağın içindeki toprakla karıştırılıp, 1 ay sonra filizlenmeye başladığında saksıya geçirilip, 1 yıl sonunda da belediyenin göstermiş olduğu uygun alana dikilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM, Daire Amirleri ve Fatsa Tema Vakfından Güler DERVİŞOĞLU, Meryem, KESKİN ve Deniz DANIŞIR katılımıyla gerçekleşen bu projede, öğrenciler kendi tohumlarını kendi elleriyle plastik bir kab içerisine diktiler. Diktikleri bu fidanları 1 ay sonra öğretmenlerinin gözetimi altında saksıya yerleştirip, 1 yıl sonra Belediyenin göstermiş olduğu uygun bir alana dikecekler.DIK REKLAM

Proje hakkında konuşma yapan İnönü İlkokulu Müdürü Veysel SADAN;

”Bildiğiniz gibi her yıl orman haftası çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Başlıca fidan dikme etkinliğimiz olmak üzere, fidan, ağaç ve ormanlarımızın önemini çocuklarımıza, gelecek nesillere aktarmada asli görevimiz olan bu önemli günde burada toplanmış bulunmaktayız. Ne yazık ki çocuklarımız toprağı, ağacı ve ormanı yeteri kadar sevemiyor ve önemini anlayamıyorlar. Biz onlara bu önemi göstermek için şuanda burada uygulamalı bir şekilde eğitim vermek durumundayız. Bizler de Orman haftası etkinlikleri çerçevesinde Türkiyede ender olarak uygulanan ”Ağacım Olur musun ?” projesiyle çocuklarımıza ağacı en başından yani tohumdan başlamak üzere sevdirmek ve uygulatmak için bu projeyi gerçekleştiriyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-