ÇAKIR MEDYA

ALTINORDU KATI ATIK AYRIŞTIRMA TESİS GEZİSİ ÜNYE İÇİN GÖZ BOYAMA

ALTINORDU KATI ATIK AYRIŞTIRMA TESİS GEZİSİ ÜNYE İÇİN GÖZ BOYAMA
18 Nisan 2018 - 17:22

Ordu Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu Altınordu Katı Atık Ayrıştırma tesisi gezine Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından yanıt geldi.

Büyükşehir Belediyesinin Ünye Cevizdere mevkiinde kurmayı planladığı Katı Atık Ayrıştırma tesisi yeriyle ilgili CHP İlçe Başkanı İsa Maral, tesis yerinin yanlış olduğuna değindi.

Maral, çimento fabrikasının çöp yakarak enerji temin etmesinin sonuçlarını en iyi bilenlerden biri olduğuna da dikkatleri çekerek, ‘çöp için daha uygun bir tesis yeri seçilebilirdi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsa Maral: “Fatsa’da siyanür tesisi kurulurken o bölgenin bütün siyası parti görevlileri, muhtarlara öyle bir sunum yapıldı ki siyanür toprağı neredeyse ekmeğe sür ye gibi böyle bir yaklaşım oldu. Aynı şekilde bugün de Cevizdereye yapılacak tesisin ikna gezisi olduğunu düşünüyorum. Ben bunun uygulamasını yapan bilirkişi olarak, bir insan olarak, Ünye çimento fabrikasında ilk çöp yakma işlemini yapan biri olarak oradaki çöpün sıkıntılarını çok ciddi anlamda bilen bir insanım. Burada çöp mutlaka taze,  çöp ayrıştırmak durumundadır. Herhangi bir kaza veya arızada çöpün istiflenmesi veya da birkaç gün beklemesi durumunda ne tür bir bakteri üreteceğini görmüş olan bir insan olarak söylüyorum.

“Çevreye Zararının Olmayacağını Söylemek Yanlış”

Bu denli yerleşimin olduğu bir yerde ve su havzalarının olduğu bir yere getirilip de daha sonra bunu çevreye hiçbir zararı olmayacağını hiçbir kokunun ulaşamayacağını söylemek yanlış.  Bu tesisin yerinin ben yanlış olduğuna inanıyorum. Belediyelerin birinci dereceden ilgilenmesi gereken bir konu, bu kadar acelecilikle yanlış bir yere yapılmasına tüm üyelerin de karşı çıktığına inanıyorum. Bu konu ile ilgili iyi olacağını düşünenlerin de zorlama yoluyla düşündüklerine inanıyorum. Ünye halkının bunu isteyeceğini inanmıyorum. Çöp için daha uygun bir tesis seçilebilirdi” diyerek sözlerinin noktaladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri