ÇAKIR MEDYA

ALTINORDUDA DÜZENLENEN GEZİ MANİPÜLASYONDUR

ALTINORDUDA DÜZENLENEN GEZİ MANİPÜLASYONDUR
19 Nisan 2018 - 2:09

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünyeli Siyasi Parti ve STK temsilcilerine Altınordu Katı Atık Ayrıştırma tesisi gezisinin ardından Cevizdere Platformu açıklamalarda bulundu.

Cevizdere Çevre Platformu Avukatı İrfan Yıldız Beşlioğlu, Büyükşehir Belediyesinin Cevizdereye kurmayı planladığı Katı Atık Ayrıştırma tesisi için Ordu’da düzenlenen gezi programının manipülasyon olduğunu savundu.

Büyükşehir belediyesinin yargı kararına uymadığını iddia eden Beşlioğlu, ‘İhtarların gereği olmazsa biz yasal gereklerini yapmaktan kaçınmayacağız” dedi.  

Cevizdere Çevre Platformu Avukatı İrfan Yıldız Beşlioğlu: “Bu manipülasyon gezisi, yani cevizdere de yapılmakta olan çöp tesisine karşı yanıltıcı bir görüntü verme, insanları, Ünyelileri ikna ederek, tepkilerini yumuşatma gayesini güden bir gezi. Böyle bir geziye ne gerek var, niye buna ihtiyaç duydunuz? Ünye halkının tepkisini biliyorsunuz, Ünyeliler buna itiraz ediyor siz, ‘zarı olmayacak’ bakın şekil A’da görüldüğü gibi diyorsunuz. Halbuki söylediğiniz doğru değil, bizim açtığımız 4 davadan 1’i çimento fabrikasına karşıydı. Çimento fabrikasına keşfe gittiğimiz güden önce, çimento fabrikası 1 ay önce çalışmayı durdurmuş, çöp yakmaya son vermiş, fabrikanın her tarafını yıkamış, yağlamış süt döksen yalanır hale getirmiş. Keşif heyeti geldiği zaman herhangi bir koku göremedi çünkü ortada çöp yoktu. Dolayısıyla yanıltıcı bir keşif yaşandı, aynı örnek üzerinden gidersek biz Ünye’de yaşıyoruz ama Ordu’da da yaşıyoruz. Altınordu sadece Enver Yılmaz’ın ilçesi değil.

“Bütün Çöpler Gelsin Ordu’da Ayıklansın”

Ordu’da bu gezi yapılmazdan önce oraların temizlendiği, yıkandığı, koku unsuru oluşturacak öğelerin ortadan kaldırıldığının istihbaratını aldık. Denilmek isteniyor ki ‘bakın Ordu’da bu tesis var, hiç kokusu olmuyor, son derece modern bir tesis, Cevizdereye yaptığımızda budur.’ Bu bilgi doğru değil, cevizdereye bu tesis yapıldıktan sonra, tam kapasiteyle faaliyete geçtikten sonra, ne Ordu’da böyle bir tesis ne kalacak, ne başka yerde. Bu tesis Ordu’da kalacak söylemine daha yeni başladılar. Sn. Enver Yılmaz, madem Ordu’da bu tesis var, Ünye’ye niye kuruyorsun bir daha? Bütün çöpler gelsin hazır kurmuş olduğunuz tesiste sizin söylediğiniz gibi zararsız, kokusuzsa Ordu’da ayıklansın. Siz Ordu’daki tesisi kaldıracaksınız, onu da ben biliyorum. Ünye’nin tepkisi yumuşatmak için Ünyelileri ikna etmek adına bu girişimi yapıyorsunuz.  Bu konuda samimi olmadığınız düşüncesindeyim, samimi değilsiniz.

“Yer Seçiminiz Yanlıştır”

Ünye’ye karşı içtenlikli davranmıyorsunuz, gerçek düşüncenizi Ünye’ye yansıtmıyorsunuz. Ne yazık ki Ünye’mizin değerli Belediye Başkanı Ahmet Çamyar size tepki göstermiyor, oradan yüz buluyorsunuz. Ünye’nin Kent Konseyi Başkanı olacak olan arkadaşımız Sn. Musa Özgür Kıroğlu, size tepki göstermiyor, tersine size yardımcı oluyor. Siz buradan bir kanal bularak Ünye’nin tepkisini kırarak yumuşatmaya girişiyorsunuz. Siz bu tesisi nüfus olmayan, yerleşim olmayan, insanların zarar görmeyeceği, doğal kaynakların olmadığı tenha bir yere kurmak zorundasınız. Yer seçiminiz yanlıştır, Sn. Enver Yılmaz bu işin yanlış olduğunu sizde biliyorsunuz. Ünye’yle, Cevizdereyle, halkla inatlaşmaya gerek yok. Siyasetçi hata yaparsa hatasından döner, o zaman taktirde görür.

“Zehri Ünye’ye Solutacaksınız”

Bu konuda samimiydiyseniz, vahşi depolamalara son verecektiyseniz, Ünye’nin sağlığını düşünüyorduysanız, tam 5 senedir çimento fabrikasında korsan şekilde, yasal zemini olmaksızın çöp yaktınız. Akçay’da dağ gibi duran vahşi çöpü niye 5 yıldır oraya çekip ayıklamadınız, niye şimdiye kadar oranın çöpünü temizlemediniz? Bunun cevabını veremezsiniz, çünkü siz Ordu’dan gelen çöpü şuana kadar çimento fabrikasında yaktırdınız, Sn. Enver Yılmaz. O bakımdan sizin ne Cevizdereye hizmet etme gayeniz var, ne Akçay’ı. Ünye’de kendilerine yardım eden bir takım insanlar buldular. Şaşılacak şekilde Ünyeli olma duygularını mı yitirdiler, basiretlerini mi yitirdiler, anlaşılmaz, akıl almaz şekilde yanlış davranan bir takım arkadaşları kendilerine destekçi yaptılar ve onlardan aldıkları cesaretle ayak basıp Ünye’ye bu kötülüğü yapıyorlar.

“Yargı Kararına Uymuyorlar”

Kendilerine ihtar çektik, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Valiliği ve Ünye Çimento Sanayi  A.Ş Genel Müdürlüğüne ihtar çektik. İhtarların gereği olmazsa biz yasal gereklerini yapmaktan kaçınmayacağız. Büyükşehir Belediyesi 2 sene öncesinden başlayarak çöp meselesine bir alt yapı kurmaya çalıştı. İki seneye yakındır yarı zemini var, yarı yasal yemini yok şekilde bu işi götürüyor ama ondan önceki dönem tamamen korsan bir çalışma. Hiçbir yasal dayanağı olmaksızın yaklaşık 5 sene kaçak şekilde Çimento fabrikasında çöp yaktınız. Çevre kirliliğine yol açtığınız için bu konuda gerek Ordu Büyükşehir belediyesinin sorumluları, gerekse Çimento fabrikasının sorumluları hakkında Ünye Cumhuriyet savcılığına suç duyurusu yapılmıştır. ‘Mahkeme kadıya mülk değildir’ diye bir söz var, Sn. Enver Yılmaz’da o koltuğa yapışacak değildir, muhakkak ki değişecektir.

“Yakmanın Zararı Yoksa ÇAMSAN’da Yaksınlar”

Madem zararı olmuyorsa ÇAMSAN’da yaksınlar bunu. Bizim gönlümüz razı değil, Altınordu’da yaşayan insanlarımızın zarar görmesini istemiyoruz, misalen diyoruz. Yani yakmakla zararı olmuyorsa, bu kadar eminlerse ÇAMSAN’da yaksınlar Sn. Enver Yılmaz’da solusun bu havayı. Sn. Enver Yılmaz ‘iğneyi kendine, çuvaldızı ele batır’ diye bir laf vardır. İğnenin zararına dayanamıyorsan, çuvaldızın zararına karşındaki insanların dayanamayacağını değerlendire bilirsin. Bize karşıda sorumlusunuz, bize karşıda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev ve sorumluluklarınız var. Hep yetkililerinizi görmeyin sorumluluklarınızı da görün” diyerek sözlerine son verdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri