ÇAKIR MEDYA

Başkan Kültür Yolunda İncelemelerde Bulundu

Başkan Kültür Yolunda İncelemelerde Bulundu
17 Nisan 2015 - 8:53

video haber

ddd

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, üzerinde önemle durduğu şehrin, hem kentsel hem de sosyolojik olarak dünden bugününe rehberlik edecek, tarihi ve kültürel mirasının gün yüzüne çıkması ve gelecek nesillere aktarılması adına gerçekleştirilen kültür yolu projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Bu incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR;

”Şuan da Belediyede ki teknik ekibimiz ile birlikte ‘Kültür Yolu’ projesi adı altında gerçekleştirdiğimiz çalışmanın bir durağındayız. Bu proje ile ilgili esasen ana başlangıç noktası kazancılar caddesinde bulunan  Kefeli Han’ın bulunduğu mevki. Ünye Belediyesi olarak Kefeli Han ile ilgili mülkiyetin devrini almış durumdayız  ve yaklaşık maliyetini bulunduğumuz alan şekliyle hesaplayıp bu Han’ı restore edip turizmin katkısına sunmayı planlıyoruz. Kefeli Handan başlayacak olan yürüyüş güzergahımız bakırcılar arastası diye bildiğimiz Kazancılar Caddesinden devam edecek. Bu cadde ile ilgili Ünye Belediyemizin hazırlamış olduğu proje, Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarıldı. Bu caddeye tarihi dokuya uygun şekilde dış cephe giydirmesi yapacağız. Daha sonra oradan kadılar yokuşuna ve Belediyenin Müze Evi’ne oradan da Saray caddesine doğru devam edeceğiz. Saray caddesinde bulunan Hamamın kamulaştırılması 580 Milyara tamamlandı. İnşallah onunda ihalesine hızlı bir şekilde çıkılmış olacak. O güzergahtan devam edip bulunduğumuz noktaya yani yalı kilisesine gelmeyi planlıyoruz..

Şuan da bulunduğumuz yerde yani Yalı Kilisinde, gördüğümüz gibi çok güzel bir eser ortaya çıktı, İnşallah benzer şekillerde Ünye’de tarihi dokuyu ayağa kaldırmayı planlıyoruz. Bu kilisenin ihalesi 945 Milyara tamamlandı. Ancak dışarıda görmüş olduğunuz duvarlar ihtiyaç ama hesapta olmayan duvarlar’dı ve bu duvarların yapılması ile ilgili bir iş artış çalışmamız devam ediyor.

Aynı alanın bitişiğine de  Orta Yılmazlar Mahallesi muhtarlığı ile ilgili, muhtar evi problemini çözmek için bir çalışmamız olacak. Buranın devamın da yine Ada Bakkalın bulunduğu mevkinin dış cephe çalışmasını yürütmüş olacağız. Devamında ise Topyanı, Çamlık ve Ayanikola ile çalışmalarımızı noktalamış olacağız.

Dolayısıyla turistlerimiz buraya geldiği zaman  ortalama 1 günlerini geçirebilecekleri gezi güzergahını da onlara sunmuş olacağız.” diyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri