ÇAKIR MEDYA

BAŞKAN KUMAŞ “BU SEZON ÇOK ZOR GEÇTİ”

BAŞKAN KUMAŞ “BU SEZON ÇOK ZOR GEÇTİ”
14 Eylül 2021 - 0:56

Ünye Kuyumcular Birliği Başkanı Nuri Kumaş, altın ve döviz piyasasını değerlendirdi.

Başkan Kumaş A52 TV kameralarına yaptığı açıklamada bu sezonun çok zorlu geçtiğini ve geçmeye devam ettiğini belirti.

Ünye Kuyumcular Birliği Başkanı Nuri Kumaş yaptığı konuşmada sözlerini bu şekilde sürdürdü;

“Altın fiyatlarımız uzun bir aradan itibaren ons bazında 1700 ve 1810 bandında stabil devam ediyor. Yasakların kalkmasıyla beraber fiyatların yatay geçişi bizi çok mutlu etti çünkü meclislerimiz çok oldu malum insanların fındık öncesi alımları çok az oluyordu. Yatay geçişi bizi mutlu etti ama bundan sonra ki süreçte artık son çeyreğe girdik malum faizlerin düşmesiyle beraber yukarı bir hareket olduğunu da göreceğiz. Bugün bilezik fiyatını sorarsanız 458 ve 456 bandında satıyoruz. Kullanılmış bilezikleri ise 443 veya 445 TL arasında paraya çeviriyoruz. Hediyelik dediğimiz gram fiyatı 460 TL   külçe altını dediğimi 24 ayar yatırım altın fiyatı 485 ve 497 bandında devam ediyor.

“BU SEZON ÇOK ZOR GEÇTİ”

Bu sene sezonlar birbirine karıştı. Temmuz ayında ciddi bir sıcak oldu. Ağustos ayında ise baya yağışlı oldu. Ne tarla havası oldu ne sezon havası oldu. Vaka sayılarımız tekrar çıktı tekrar yasaklar gelirim diye ister istemez düşünüyoruz. Bu nedenle düğünler üst üste geldi. Bunu zaten 3 ve 4 ayda bütün meslektaş arkadaşlarımın hazır olması gerektiğini ve böyle bir patlama olacağını söylemiştik. Gurbetçilerimiz iki yıl gelememişti. Şimdi ise yabancı gurbetçilerimiz, sezonluk yerli gurbetçilerimiz ve fındığa gelen müşterilerimizle üçlü bir sezon yaşadık. Artık ikinci dönem dediğimiz kısa son çeyrekteki fındıktan sonraki dönem yeşil altın dediğimiz döneme başlamış bulunuyoruz. Hala daha malum yeşil altınlarımız tarlada hava müsaade etmedi ve insanlarımız tarladaki işlerini bitiremedi. Okullarında erken açılmasıyla beraber çocuğu okula giden ailelerimizde sıkıntıya girmiş oldu. Her gün yağmasıyla beraber ciddi bir ot yükseldi şu an yeşil altın para edecek buraların yüzde doksan geçimini sağlayan yeşil altını tek tek otun içinden ayıklamaya çalışıyor. Bizzat kendimizde fındığa gidip gördük. Gerçekten bu sene her yönüyle zorlu bir yıldı ve olmaya da devam ediyor.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri