ÇAKIR MEDYA

Başkan Semiz: “Ordu’da Çıtası Yüksek 6 İlçeden Birisiyiz”

Başkan Semiz: “Ordu’da Çıtası Yüksek 6 İlçeden Birisiyiz”
21 Eylül 2022 - 23:21

A52 TV ekranlarında her Çarşamba Günü yayınlanan ‘Başkanla 52 Dakika’ Programının konuğu Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz oldu.

KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Başkanla 52 Dakika’ programında Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz dikkat çeken çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlçeye gelen yatırım, hizmetler gibi bir çok konunun ele alındığı programda Başkan Semiz, “Biz hizmet etmek için çabalıyoruz, kimseye hayal satmıyoruz” diyerek arka kapılarda dedikodu yapanları dikkate almadıklarını ifade etti.

“İlçemizde Günlük 50 Tona Yakın Fındık TMO’ya Teslim Ediliyor”

Toprak Mahsulleri Ofisinin vatandaşlarının fındık alımları hakkında konuşan Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, “Toprak Mahsulleri Ofisinin sayın cumhurbaşkanımızın ilçelerin tamamına yaymasıyla vatandaşımızın fındığı birinci elden açıklanan fındık fiyatı randıman üzerinden en üst seviyede üreticimizin emeğine karşılık gelen fiyat olarak sevindirici oldu. Büyükşehir Belediye başkanımızın İtalyan bir firmayı eleştirerek tekelleşme çalışması yapmasına karşı olarak hamle yaptı. Bunu da sayın başkanımız tespit etti. Fındığın başkenti Ordu diyerek sloganla çıkan sayın büyükşehir belediye başkanımız bunu tescillemiş oldu. Fındık daha önce bir dolar 18 sent bantlarında devam ederken bu gün 3 dolar üzerinde bir fiyatla dünya piyasasında değerini ispatlamış oldu. Bizde bunu baz alarak TMO’nun Çaybaşı’ndaki alanını karşılamış olduk. Mevcut belediye dükkânlarımızı TMO’ya tahsis ettik. Arzu ettikleri kadar bizlerde destek veriyoruz. Vatandaşımız ayaklarının dibinde ürettikleri fındıklarını paraya çevirsinler diyerek desteğimizi veriyoruz. Günlük yaklaşık 50 ton TMO’ya teslim ediliyor. Günde ortalama 30 tane vatandaşımızın ise randevuları kabul edilmektedir. Bu gün bile fındığa henüz başlamayan vatandaşlarımız var” dedi.

“Tekelleşmenin Önüne Geçilmesi İçin Vatandaşlarımız Fındıklarını TMO’ya Verebilir”

Tekelleşme firmalarına değinerek vatandaşların fındıklarını rahatlıklar Toprak Mahsulleri Ofisine verebileceklerini ifade eden Başkan Semiz, “Toprak Mahsulleri Ofisini bir fındık tüccarı gibi düşünmemek lazım. Devletimizin bakanlığına bağlı aynı zamanda diğer dengeleri de gözeten bir oluşumdur. Aslında burada bir tekelleşmenin önüne geçilmesi için TMO her yerde devreye girmektedir. TMO zaten alt tabandır. Verdiği fiyat anlamında. Ferrero isimli bir firma tekelleşme adı altında yaptığı harekete karşı ticari tekelleşmeye karşı vatandaşlarımızı korumaktır aslında TMO’nun varoluşu. Neticede bu mahsul bir yere ihraç edilecek. Artık bizim eski fındıkçılığa dönmemiz lazım. Birazda bizim mahsulümüze vatandaşlarımızın da dikkat etmesi lazım. Fındık hemen olan bir ürün değil. Bunun kabuğu da ülkeler içinde değerlidir. Devletimizde bu imkânı sağlamışken, fındığı da ev halkıyla topladığımızda bahçemizden üreteceğimiz bize kalacaktır. Devletimizin üzerine düşeni yaptığı yerde vatandaşlarımızda üzerine düşeni yapması lazım. Ekim sonuna kadar randevu sistemleri dolu. İnşallah biz üreticinin yüzde 90-100 lük bölümünü fındığını TMO’ya vermek isteyenlerin takipçisi olacağız” diye konuştu.

TOKİ’nin İlçemizde 53 adet konut Projesi Var”

Çaybaşı’nda TOKİ tarafından 53 adet konur projesinin olacağını ifade eden Başkan Semiz, “Ülke genelinde 250 bin, Ordu ilinde 2 bin 50, Çaybaşı ilçemizde 53 adet konut projesi var. Bu bayağı bir genişletilmiş bir projedir. Şu anda müthiş bir şekilde talep var. Bu proje hem artan kira ve yükselen ev fiyatlarına karşı denge oturmaması nedeniyle 250 konut olacak şekilde yaklaşık 2,5 milyar vatandaşımıza yarayacak bir proje oldu. Tabi devamında olacak projelerde var. Cumhurbaşkanımız açıkladı ama bunun yine alt yapı çalışmaları var. Bizim ilçelerimiz Karadeniz ilçeleridir. Anadolu ilçeleri gibi değiliz. Hatta Çaybaşı’nda mera, yayla ve tapusuz bir alan yok. Yani Karadeniz ilçemizde vatandaşlarımız çalışkandır. Biz şimdi Çaybaşı ilçe merkezinde de bir takım arsa tedariklerini yapmış olduk. Hemen gelecek devlet yatırımlarını tek tek hayata geçirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak bu şah eserler bu memleketin insanlarına kullandırılacaktır. Bina 500 metrekare üzerinden otoparkıyla hizmete girecektir. Bu gün farklı amaçlara yeni binamız hizmet edecektir. Hizmet binalarını saray olarak görenler için şunu demek istiyorum. Bunlar biz olmasak ta yine vatandaşlarımızın hizmetinde kalacaktır” diye konuştu. TOKİ çalışması için Çaybaşı’nda iki yer tespit ettik. Bu iki etap olacak şekilde planlanacaktır. Daha proje aşamasında olduğu için yeri netleştiğinde kamuoyunda paylaşacağız. Ekim ayının sonuna kadar müracaat alınıyor. E-devlet, Ziraat ve Halk bank şubelerinden müracaat yapılıyor. Şartlar uygun olan herkese tamamen bu sistem açıktır.

Başkan Semiz’den Çaybaşı’na Hastane Müjdesi

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz’in programda diğer söyledikleri ise şöyle; “Çaybaşı’na devlet hastanesi yapılacak. Ve bu ay içerisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde ihalesi çıkacaktır. Diyaliz merkezinin bulunacağı bir yer olacaktır. İlçe merkezine 500 metre yürüyüş mesafesinde, sosyal alanlarıyla devlet hastanemizin önümüzdeki ay içinde ihalesi olacaktır.”

Başkan Semiz: “İlçemizde 350 Kilometre Yol Genişletmesi, 30 Kilometre Sıcak Asfalt Çalışması Yaptık”

Çaybaşı’nda geldiğimiz gün ağzımızdaki sloganımız yol problemini ortadan kaldıracağız demiştik. Yine su ve elektrikle alakalı sloganlarla yola çıktık. Şu an ise bu sene çalıştığımız beton ve asfalt çalışmalarında geciktiğimiz oldu. Çünkü pandemide bu durumu etkiledi. Yine çimento ile zamlanması da etkili oldu. Biz İlküvezde 100 kilometrenin üzerinde beton yol yaptık. Sadece ilçemizde 350 kilometre genişletme yaptık. 25-30 kilometre üzerinde sıcak asfalt uygulaması yaptık. 81 tane menfez yapmışız. Bu sene yine Köklükteki yolumuzda tamamlayacağız. Biz insanlarımıza güveniyoruz. İnsanlarımızda bize hizmet anlamında güveniyor. Bu gün çok afaki olmayacak şekilde bir cenazede ortalama 250-300 araç o evleri ziyarete gidiyor. Şu an 4-5 aracın yan yana duracağı yollar yaptık. Bu gün her evden ortalama bir araç veya iki araç var. Geçtiğimiz kış Çaybaşı’na 180 santim kar yağdı. Şimdi bu yollar sabah sınavına beş dakika geç kalmış bir öğrencinin aynı mağduriyeti yaşamayacak şekilde yollar yaptık. Yol önemlidir. Biz tedbirlerimizi almakla mükellefiz. Biz bu noktada noksanımız olursa buna üzülürüz. Elimizde bir sihirli değnek yok. Biz bu yüzden kendi ekibimizi kurduk.

“100 Senelik Su Projemizi Hayata Geçirdik”

“Belediyemizin çalışmalarında çok endişe ettiğimiz günler oldu. Yoksa bazen et kemiğe geniş geliyor ama biz hizmetlerimizi devam ettirmeye bunlarla alakalı bir sorun olmadığını ifade etmek isterim. Dolayısıyla şu an Tekke Mahallemiz, Çandır, Çayır, Çay, Göksu mahallelerimizde bulunan plan ve çalışmalar yine ayrıca yol genişletme çalışmalarımıza devam ediyor ve edeceğiz. Şu an bütün plan ve program çerçevesinde çalışmalarımıza ve farklı bölgelerde yağışın olduğu zamanlarda heyelan riskine karşı ayrıca çalışmalarımız var. Ve suyla alakalı ilçemizin ihtiyacını 50–100 sene karşılayacak su ihtiyacının yanı sıra Kumru’dan gelen irsaliye hattını güçlendirerek su problemimizi ortadan kaldırmış olduk. Hakikaten vatandaş su ve yol için en iyisinin mücadelesini yapmaya çalışıyoruz. Bu seneki kurak 2019 yılından daha fazlaydı. Dediğimiz gibi yaklaşık 4 bin hanenin su tedarikini karşılıyoruz. Ama bizim elimizdeki bu imkânlarla bu çalışmalar en üst seviyededir.

“Hayal Satmıyoruz”

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, “Bu gün ben vatandaşıma denizi buraya getireceğiz diyemem. Hayal satmanın bir anlamı yok. Mevcut elimizdeki imkan ve hizmet aşkıyla ne verebiliyorsak onu vatandaşlarımıza mutlaka götürmeye çalışıyoruz. Şimdi imarla ilgili İlküvez mahallesinde bir çalışma başlatıyoruz. Orada bir zulüm vardı ve insanlarımız mağdur oluyordu. Orada en azından kimsenin mağdur olmaması için çabalarımız gayretle sarf ediyoruz. İmarla alakalı düzenlemeler olduktan sonra insanlarımız daha rahat hizmetlere ulaşabilecek. Şimdi karayoluyla alakalı İlküvez’e kadar bir çalışmamız var. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde bu menfez ve genişlemeler sonrası bitmesini bekleyeceğiz.

Ben İşimi Şova Dönüştürmüyorum

“Ben yaptığım hizmetlerimde yaptığım işimi asla şova dönüştürmüyorum. Bir yere gittiğimde beni iki yüz kişi karşılasın diye bir beklentim yok. Tek istediğim vatandaşımın hizmet alması ve onlara bir hizmet bırakmak. Biz emanetimizi günümüz geldiği yere kadar temsil etmeye çalışıyorum. Ben vatandaşımla iç içe olmayı planlıyor ve buna yetişmeye çalışıyorum. Aynı günde bazen üç cenazenin olduğu ve coğrafi şartlar doğrultusunda her yere çalışan vatandaşlarımın bir kardeşiyim”

“Ordu’da Çıtası Yüksek 6 İlçeden Birisiyiz”

“Ben yaklaşık bin 500 tane bina onaylamışım. Bu ilk başta iki göz yer yapacağım diye verdiğimiz yerler. Bu elektrik, su ve ruhsat aboneliklerini en asgariye indirdiğimiz ve belediye bünyesinde çözmeye çalıştığımız yerlerdir. Biz Çaybaşı ilçemizi kalkınmada altıncı dereceye yükseltildi ve Ordu’da ki altı ilçeden birisiyiz. Ama sahile olan konumuyla bunu özdeşleştirsek birinci ilçeyiz. Şu anda yaklaşık 250 kişinin çalışacağı bir tekstil atölyesini çalışmaya başlayacak. İstihdan konusunda Çaybaşı ilçemizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hepsi Çaybaşı’lı değil ama bu çark dönmek zorundadır. Çaybaşı’nda kutu ambalaj fabrikamız var. Burada bir rekabet ortamı olsa da yine istihdam olarak ilçemize katkı sunmaktadır”

“Büyükşehrimizin Her Yıl İlçemize Yatırımı 30 Milyonu Buluyor”

“Devletimiz sosyal politikalar anlamında çok güçlendi. Çaybaşı ilçemizde belediyemizin bütçesi yıllık olarak yaklaşık 13 milyon liradır. Bunu Ordu Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle akaryakıt, personel gibi desteklerle düşünürsek 30 milyon gibi bir rakam yapıyor. Sadece sosyal yardımlaşma desteklerimiz ise yıllık 20 milyonu buluyor. Bizden daha fazla bir rakam yaptığı gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle şu an ilçemizin içerisinde gerekli kalkınmalara şahitlik ediyoruz. Buna rağmen ilçemizde sosyal anlamında 20 milyonluk bir yardım bütçesini görmüş oluyoruz. Biz 3,5 yıl içerisinde su yol yatırımları dâhil milyarlık bir yatırımlara kadar çıkmaktadır. Bir kilometre asfaltın maliyeti milyonların üstündedir”

“Bugün Türkiye Dünyada En Büyük Arabulucudur”

“Biz Ak Parti olarak 15 tane seçim referandum gördük. Bende ilçe başkanlığından, meclis üyeliği, gençlik kolları ve bu görevlerin her kademesinde olduk. Rabbim bizleri asla mahcup etmedi. Bizleri her zaman tahrik edenler olacaktır. Bu gün Yunanistan, Ermenistan’daki durumları herkes görüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız en ağır dille uyarısını yapıyor.  Etrafımızdaki kıytırık ülkelerin yenecek bir pozisyonu kalmadı. Ekonomik olarak sıkıntı yaşarız ama bu gün dünyada en büyük arabuluculuğu yapıyoruz. Bundan 600 yıl önce Sulta Süleyman Han’ın dur demesi tablosudur bu”

Ya Seçmen Tablosuna Göre, Yada Yunanistan Hayranlığına Göre Hareket Ediyorlar”

Geçtiğimiz günlerde Tarkan’ın İzmir konserinde sahnede açıklamalarda bulunan İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i de eleştiren Başkan Semiz, “Bu gün İzmir’de kendini bilmez bir siyasetçi çıkıyor. İnsanlar yaşadıkları gibi ölecekler. Herkes gideceği yerin hazırlığını yapıyor. Onlarda seçmen tablosuna göre ya da Yunanistan hayranlığına göre mi hareket ediyorlar onu anlamış değiliz. Biz Türk milleti olarak 72 milleti bağrında bulunduran bir ülkeyiz. Bunu kendilerine yakıştırmıyoruz diyoruz ama onlar bunu anlamadığı için ne söylesek anlamıyorlar. Kınıyorum kısacası. Biz binlerce yıldır dünyaya hükmetmiş bir muhafazakâr milliyetçilik tabanına oturmuş bir milletiz. Sadece oraları toprak edinmek adına kılıçtan geçirmedik. Biz 72 milleti bağrından çıkaran bir milletiz. Biz Osmanlı ve Selçuklu torunlarıyız. Bu toprakların geçmişten günümüze bir tarihçesi var. Bunları seçim malzemesi kimsenin etmemesi gerekir”

“Hakkımızda Dedikodu Yapanları İspata Çağırdık, Ama İspatlayamıyorlar”

“Yaylada 2012 yılında başlayan çöp tesisi 2019 yılında hizmete açıldı. Bizim hakkımızda belediye yetkilileri çöp tesisine ortak dediler. İddiayı ortaya atanları ispat etmeye çağırdık. Bu günkü 20 kişilik bir toplumun içine giriyor ve gaza geliyorsunuz sonra birileri siyasete alet ediyorsunuz diyorlar ama ispatlayamıyorlar. Biz belediyemizi hangi ekonomik durumlarla idare ediyorsak ve durumlarımız Sayıştay’a açıktır. Buyurun eğer benzeri bir iddianız yoksa ispat edin. Bunu konuşmak için galeyana gelerek bunu demek olmaz”

“Cumhurbaşkanımızın Projeleri Dünyaya Kafa Tutan Projelerdir”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Yavuz Selim Sultan, Çanakkale, Osman Gazi köprüleri, göletler havalimanı gibi yaptığımız her proje dünyaya kafa tutan projelerdir. Yine Cumhurbaşkanımızın önderliğinde TOGG projesi bizler içinde dünyanın en büyük projelerinden bir tanesidir. Yine gezi olaylarında aslında bu hükümet durdurulmaya çalışıldı. Bu kadar yapılan çalışmalar artık ülkemizin dünyada var olduğumuzun bir kanıtıdır. Bu kadar yatırımlar hizmet etmek için var ve en üst seviyeye çıkarılıyor. Bu yatırımlar arttıkça bir sinir ucuna dokunuyorsunuz ve farklı kategoriye girmiş oluyorsunuz. Farklı kitlelerden takibe giriyorsunuz”

“İlçemizde 2023 Yılına Kadar Doğalgaz Çalışmalarımızı Bitireceğiz”

Çaybaşı Ordu’nun % 60’ını bilmediği bir ilçeydi. Artık Çaybaşı Ünye’nin arkasında 1991 yılına kadar Ünye’ye bağlı bir belediyeydik. Artık 20 yılı belediye döneminde yükselmiş bir belediye olduk. Bölgemiz zor bir coğrafya. Maliyetlerin çok yüksek olduğu bir ilçe olduk. Yine bu maliyetlerin içerisinde doğalgaz çalışmalarımızda yerini aldı. Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın da önderliğinde ilçemizde doğalgaz çalışmalarımızda 2023’e kadar projelerimizi tamamlamış olacağız”

“Ben Hizmetimizle İlçemizle Ordu Büyükşehir İle Uyumlu Olmak Zorundayım”

“Sayın Büyükşehir Belediye başkanımızın bizlerle olduğu kadar diğer belediye başkanlarımızla da arası iyidir. Devletin birçok yerinde ciddi devlet adamına birinci derecede mesafede çalışmış bir büyüğümüzdür sayın başkanımız. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu olamayan bir belediye başkanı kendi bireysel başarıları çok fazlada olsa sistem buna müsait değildir. Yani büyükşehir belediye başkanımla, sayın cumhurbaşkanımızla, Numan Kurtulmuş başkanımızla, vekillerimizle her daim istişare ederek çalışmalarımızı mutlaka yaparız. Buradan asla kendi göbeğini kesemiyor anlaşılmasın. Bizim o gibi söylemlere karnımız tok. Türkiye’ye dereceye girmiş bir kardeşinizim. Benim beceriksizliğim yüzümden benim partimin oyu aşağı gelir mi ben ona bakarım. Bende bu durumda Ordu Büyükşehir Belediye başkanımızla uyumlu olmak zorundayım”

“Devlet Büyüklerimizden Tabi ki İstifade Edeceğiz”

Bu gün Sayın Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş Bey Ordu milletvekili değil ama kendisi Orduludur. Ama Ordu’yu çok seven bir siyasi büyüğümüz ve partinin ikinci adamıdır.  Ben şimdi bu beyni, kalibreyi ilçelerimize ilimize hizmet noktasında nasıl o kapıyı zorlamam ki. Ben bunu milletimizin hizmetine vereceğim. Devlet Hastanesi, Belediyemizin Hizmet Binası, TOKİ, TMO gibi her şeyden bahsederken tabi ki devlet büyüklerimizin tecrübelerinden istifade edeceğiz. Ben bu noktalarda partimizin büyükleriyle uyum sağlamamız kadar doğal bir şey ne olabilir. Büyükşehir benim ilçemdeki yatırımına ben ağız burun kırın yaparsam ilçem halkı tepki gösterir”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri