ÇAKIR MEDYA

BAŞKAN ZOR’LA ÇOK ÖZEL

BAŞKAN ZOR’LA ÇOK ÖZEL
30 Nisan 2015 - 23:47

VİDEO HABER

DDDD

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş ZOR, Çakır Medyaya yapmış olduğu özel açıklamalarda, partili ayrımı yapmadan bir bütün olarak taleplerimizi gerekli mercilere ilettiğimiz taktirde sonuca ulaşmamızın daha kolay olacağını söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş ZOR, yapmış olduğu açıklamalarda;

”Ünye’nin Organize Sanayisi 25 yıldır seslendirilen, konuşulan fakat arzu edilen sonuca varılamayan bir yerdir. Aynı zamanda Akkuş-Tokat yolu da 25 yıldır konuşulan fakat oradan da sonuç alınamamıştır.

Eğer Ünye Ekonomisi gelişecekse, Ünye insanı kalkınacaksa Organize Sanayisi olmalı, Orta Anadolu da Turizmin gelişmesi açısından Ünye’ye bağlanmasını arzu ederiz.

Organize Sanayi ile ilgili yapılan çalışmalar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın yaklaşık 1 yıl kadar önce Ordu’ya geldiği zaman yapmış olduğu açıklamalarda, mevcut çimento bölgesi olan yerde Organize Sanayi kuramayacağımızı ve bütün mahkemeleri kazansak bile bu parayı temin etmeyeceklerini söylemişlerdi. Böylece o noktaya artık son koyuyoruz. Şuan yeni bir alan ve yer aramaları çalışmalarımız devam ediyor. Fakat eski yerin paraları ödenerek Organize Sanayinin o bölgede kapanması lazım. Çünkü bir tanesi imar planlarında Organize Sanayi olarak gösterilirken, ikinci bir yeri imar planlarında göstermek mümkün değil. Bu yüzden bu sürecin çok zaman alacağına inandığım için, Türkiye Borsa Odaları Birliği davetlisi olarak Başbakanımızın yanına gittiğimizde  Biz Ünye’nin 5 adet acil yapılması gereken proje teklifi sunmuştuk. Bunlardan bir tanesi de; Organize Sanayi, nüfusu 100 bin’in üstünde olup’ta o yerde Organize Sanayi kurulamamışsa, o yerde ki mevcut yatırımların Organize Sanayi teşviklerinden bir yasal düzenleme ile yararlanmasını teklif etmiştik.

Bu şu demektir;

Alanın tamamı yani Ünye’nin tamamı Organize Sanayi kapsamına alınmayacak. Mevcut olan tesislerin ve Ünye Ekonomisinin zarar görmemesi için mevcut olan tesislerin korunması gerektiğine inanıyorum. Şuan da da bütün Milletvekili Adaylarımıza bu 4 – 5 adet maddemizi de teklif olarak sunuyorum. Milletvekili olmaları durumunda iki satırlık bir kanun teklifi ile nüfusu 100 bin’in üstünde olan ilçemiz için mecliste yasal bir düzenleme yaparlar. Organize Sanayimizi kurduktan sonra da bu yasa zaten geçersiz hale gelir ve biz Organize Sanayi teşviklerinden yararlanmış oluruz diye düşünüyorum.

Aksi taktirde Ünye’de ki iş yeri sahipleri Fatsa’da kilere nazaran geri olmuş olacaklar ve başka bölgede ki insanlarla rekabet edemez hale gelmiş olacaklar.

Eğer biz, ticaret adamlarımızı, tüccarımızı, sanayicilerimizi korumazsak başkaları da onu korumayacaktır. Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının amacı da odur. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak ekonomi ile uğraşırız. İnsanlarımızın Sosyal, Kültürel, ve diğer halleri bizi ilgilendirmez. Biz Orta Anadolu Yoluna, limanımıza ve Organize Sanayisine bunun için önem veriyoruz.

Doğal olarak iktidarımızın, devletimizin bu problemlerimizi çözmesini arzu ediyoruz ve bekliyoruz. Onlarla yaptığımız her görüşmede de bu eksiğimizi gidermeleri konusunda  teklifte bulunuyoruz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri