ÇAKIR MEDYA

CHP’NİN ERKEN SEÇİM BİLDİRGESİ HAZIR

CHP’NİN ERKEN SEÇİM BİLDİRGESİ HAZIR
19 Nisan 2018 - 13:18

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanlığı 24 Haziranda yapılması karara bağlanan erken seçim sürecini değerlendirdi.

Seçim süreci boyunca OHAL yokmuşçasına seçim kampanyalarını sürdüreceklerini belirten CHP İlçe Başkanı İsa Maral, çalışmalara engel olunduğu takdirde karşı çıkacaklarına da dikkat çekti.

CHP’nin her anlam seçime hazır olduğu deklare eden Maral, “66 günün sonunda demokrasimizi taçlandıracağız” dedi.    

Türkiye’de gündemin çok hızlı değiştiğine dikkat çekerek sözlerine başlayan CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral: “Salı günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı devlet Bahçelinin meclis gurubunda yaptığı konuşmayla Türkiye’nin gündemi birden bire değişti. 2019 yılı Aralık ayında yapılması düşünülen, yani normal süresi Aralık ayında yapılacak olan Milletvekilliği genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Bu anlamda tabi bizde yoğun bir gündemin içine girdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkezinden, ilçelere kadar bütün teşkilatlarıyla yapılacak olan bu seçime en hazır partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu bütün açık yüreklilikle söylüyorum.  Bunu partinin yetkili organları, genel başkan, partinin yönetim kurulundaki genel başkan yardımcıları, partinin meclis gurup başkan vekilleri de bütün samimiyetleriyle söylediler. Cumhuriyet Halk partisini her yönüyle, programıyla, seçimlerdeki vaatleriyle, seçim bildirgesiyle ki 23 Nisanda seçim bildirgesi hazırlanacak, o noktada seçime en hazır olan parti.

“İktidar Partisi Panik İçerisinde”

1980’den itibaren hiçbir seçim, normal süresi içinde yapılmadı. Bunun erkene alınacağını bilmenin, su ıslaktır demek gibi bir şey olduğunu buradan anlatıyoruz. Partinin genel merkezinden 36. Genel kurul öncesinden de başlayan bir süreçle biz sandık kurullarımı, sandık görevlilerimizi, müşahitlerimizi seçimde yapacağımız alan çalışmalarıyla ilgili tespitlerimizi de her zaman bitirilmiş şekilde, hazır şekilde tutuyoruz. Burada sıkıntısı olan bu telaşla bu seçimi 2 aylık süreye sıkıştırmak isteyen iktidar bileşenleri. İktidar bileşenleri derken AKP ile Milliyetçi Hareket Partisinin bir koalisyonu tarafından yönetiliyoruz, resmi olmasa da. O anlamda onların çok büyük bir sıkıntısı olduğu gözleniyor. Kendileri de ifade ediyorlar ‘1.5 sen dada bu yükü taşıyacak, bu işi götürecek takatimiz yoktur’ diyorlar. Yani bu beyanatla ciddi bir şekilde iktidar partisinin panik içerisinde olduğunu ve son anda olağan üstü hal koşullarının içinde seçimlerde muhalefete yapılacak olan kısıtlamalarla, bazı partileri seçime sokmamak yönündeki davranışlarıyla önümüzdeki seçimi kazanacaklarını umuyorlar.

“Tek Adam Yönetimini 24 Haziranda Bitireceğiz”

Bütün göstergelerde gösteriyor ki 24 Haziranda Türkiye Cumhuriyeti tek adam yönetiminden kurtulacak. Seçim tarihi belli olduktan sonra görüştüğüm bütün yetkililer, genel merkez düzeyinde görüştüğümüz, milletvekili düzeyinde görüştüğümüz, partinin grup yönetiminde görüştüğümüz kişilerin hepsinde çok üstün bir moral ve bu işin burada noktalanacağı konusunda çok ciddi anlamda bir irade gördük. Tek adam yönetimini 24 Haziranda bitireceğiz. Yeniden çok partili demokratik, laik, kuvvetler ayrılığı tesis edilmiş bir Türkiye’yi Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde 24 Hazirandan sonra yeniden inşa edeceğiz. Dört yıl önce yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde şimdiki Cumhurbaşkanı %60’la, %70’le Cumhurbaşkanlığı kazanmış değil, ilk turda %51.7’lik bir oy oranıyla seçimi kazandı. Çok tartışmalı bir isim olan, o zaman bir blok, bir ittifak olarak ilan edilen muhalefetin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’yla muhalefet %39 oy almış ve %9.5 gibi Selahattin Demirtaş oyu vardı. Yani kıl payı kazanılmış bir seçim.

“OHAL Yokmuş Gibi Seçim Kampanyası Düzenleyeceğiz”

En son 16 Nisan’da yapılan referandumda 30 büyük şehrin 18 tanesinde açık ara hayır bileşenleri seçim kazandı. Zaten bütün telaşta bundan kaynaklanıyor, eğer 2019 Mart’ında yapılacak olan yerel seçimlerin sonuna bu seçimleri bırakmış olsalardı, kesin çok büyük bir hezimete uğrayacaklardı. Şimdide uğrayacaklar ama onu görmeye cesaret edemediler. Onu görmeye cesaret edemedikleri için en son çok erken bir seçim yaparsak belki kurtara biliriz bu işi şeklinde, birazda olağan üstü hal ile muhalefete propaganda yapma şartlarını azaltırız diye düşünüyorlar. Hiç olağan üstü hal yokmuş gibi biz seçim kampanyası düzenleyeceğiz. Kuruluş felsefesinde olağan üstü halin uygulanma nedeni FETÖ ilke mücadeleydi, seçimde muhalefet yapılmasını engellemek değil. Olağan üstü hal nedeniyle bizim yapacağımız çalışmalara, seçim yasasından kaynaklanan çalışmalara bir engel olursa buna da karşı çıkacağız. Bütün ciddiyetimiz ve var gücümüzle demokratik haklarımızı kullanacağız. 66 günün sonunda demokrasimizi taçlandıracağız ve zaferle çıkacağız bu işin içinden” diyerek sözlerini noktaladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri