ÇAKIR MEDYA

CÜGD “Basın Özgürce Görev Yapmalı”

CÜGD “Basın Özgürce Görev Yapmalı”
04 Mayıs 2015 - 16:00

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun

ıı

– Canik Ünye Gazeteciler Derneği (CÜGD) Başkanı Ali Öztürk; “Zor şartlar altında görevlerini büyük bir azimle sürdürmeye çalışan ‘Sözde değil özde meslektaşlarıma’ kutlu olsun” dedi. 

 

Canik Ünye Gazeteciler Derneği (CÜGD) Başkanı Ali Öztürk; 3 Mayıs Dünya Özgür Basın Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztürk, mesajında şunları kaydetti:

“İlçemizde ve hinterlandımızda faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, haber siteleri, radyo, televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımızın temsilcileri sadece ilçemize değil, internet aracılığı ile tüm dünyaya ulaşan güçlü basınımız tüm hemşerilerimizin gurur kaynağıdır.

Siz değerli basın mensupları toplumun bilgi edinme hakkını yerine getirirken, kamu görevi yapan önemli toplumsal aktörlersiniz.   yunus_emre-21-214x300

Günümüzde ülkelerin gelişmişliği ve toplumların kalkınması ile basın özgürlüğü arasında paralellik olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu nedenle kamuoyunda “dördüncü kuvvet” olarak da algılanan basının; habercilik yaparken ilkeli, dürüst ve tarafsız olması oldukça önem arz etmektedir.

İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp; aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütleridir.

Yeri geldiğinde fiziksel ve duygusal olarak çok zor şartlarda çalışmak zorunda kalan basın mensuplarının yaptıkları işten beklediği tek kazancın maddiyat olmadığı, sadece hayatını geçindirmek ya da daha çok kazanmak olmadığı, yapılan için manevi boyutlarının da bulunduğu, her ortamda canı pahasına verilen uğraştan bellidir.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği üyesi meslektaşlarımızın görevlerini daha iyi yapabilmeleri, daha iyi koşullarda ve bir arada olması için yönetim kurulu olarak elimizden gelen her türlü çabayı göstermekte ve daha iyi koşullara ulaşmasını sağlamak amacındayız.

Bu nedenle sözde değil özde tüm meslektaşlarımın 3 Mayıs Dünya Özgür Basın Günü’nü kutluyorum.”

 

Ali Öztürk

Canik Ünye Gazeteciler Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri