ÇAKIR MEDYA

Devletin Şefkat Eli Olarak Yardımlarını Sürdürüyor

Devletin Şefkat Eli Olarak Yardımlarını Sürdürüyor
19 Ocak 2015 - 13:48

Vali İrfan BALKALIOĞLU Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları

Dünya’nın en büyük problemleri arasında yer alan yoksulluğun, toplumsal huzuru aksaklığa uğratan ve sosyal olayları beraberinde getiren bir durum olduğunu ifade eden Vali İrfan BALKANLIOĞLU, yoksulluğun getirdiği sorunları en aza indirmek ve refah seviyesini yükseltmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürütülen çalışmaların 2014 yılında da devam ettiğini belirtti.

Ordu’daki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının 1986 yılından beri yoksul ailelerin sıkıntılarına derman olduğunu hatırlatan Vali BALKANLIOĞLU, “İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız, yöneticileriyle, çalışan personelleriyle birçok dalda hizmet veriyor. Yardım başvurusu yapan vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edilerek, maddi durumları ile ilgili tespit yapılıyor. Daha sonra ailenin gelir durumuna göre Mütevelli Heyet Kararı ile yardım yapılıyor” dedi.

İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yapılan yardımlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, 2014 yılı içerisinde ihtiyaç sahibi olan 37.033 aileye, 120.971.137 TL ayni ve nakdi yardımda bulunduğunu, yine 37.033 muhtaç aileye 43.300 ton kömür dağıtımı yapıldığını söyledi. Hem yoksul ailelerin yakacak ihtiyacını karşılamak, hem de ağaçların kesilerek ormanların yok olmasını önlemek amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımı yapıldığını belirten Vali BALKANLIOĞLU, SYDV tarafından dağıtımı yapılan kömürlerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce belirli aralıklarla analizlerinin yaptırıldığını kaydetti.

Eşi vefat etmiş kadınlara, 2012 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu ‘Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Düzenli Nakdi Yardım Projesi’yle kişi başına 2 ayda bir 500 TL olmak üzere yardım yapılmaya başlandığını vurgulayan Vali BALKANLIOĞLU, “Bugüne kadar ilimiz genelinde eşi vefat etmiş 8.955 kadına, toplam 14.553.250 TL nakdi yardım yapıldı” diye konuştu.

Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara proje karşılığında yardım yapıldığını da açıklayan Vali BALKANLIOĞLU, “Bir meslek sahibi olan ve kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımıza, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından hazırlanan iş kurma projeleri ile 2 yıl geri ödemesiz, 6 yıl geri ödemeli proje destekleri, meyvecilik projelerinde 5 yıl geri ödemesiz, 6 yıl geri ödemeli olarak destekler verilmektedir. Bu kapsamda, 2014 yılında, işyeri kurma, sosyal hizmet, hayvancılık ve tarım alanında hazırlanan ve 3.619 kişinin faydalandığı, 3.895.151 TL tutarındaki 42 proje onaylandı. 5.747 kişinin faydalanacağı, 6.943.428 TL tutarındaki 31 proje ise onay beklemektedir. 1.551 kişinin faydalanacağı, 528.749 TL tutarındaki 1o adet proje ise ihale aşamasındadır” şeklinde konuştu.

Açıklamasında, SYDV’ler tarafından yürütülen Genel Sağlık Sigortası uygulamasına da yer veren Vali BALKANLIOĞLU, “Herhangi bir sağlık güvencesi olmayan, önceki yıllarda ‘Yeşil Kart’ adı ile uygulanan ve 01.01.2012 tarihinden itibaren Genel Sağlık Sigortası olarak uygulamaya geçen sosyal güvence tespiti kapsamında, ilimiz genelinde 15.936 kişiye genel sağlık sigortası işlemi yapıldı. Ayrıca, 2014 yılı içerisinde, 2022 sayılı Kanun kapsamına giren 65 yaş üstünde olan bakıma muhtaç 16.406 kişiye yaşlılık aylığı, 18 yaş altı ve üstü muhtaç durumda olan 14.992 kişiye engelli maaşı, 18 yaş altındaki 986 kişiye engelli yakını aylığı bağlandı. Ayrıca, 1.619 muhtaç asker ailesine 1.942.000 TL yardımda bulunuldu” diye konuştu.

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının diğer çalışmalarıyla ilgili de şu bilgileri verdi:

“Evinde çatı, kapı, pencere, elektrik, su tesisatı vb. sorunlar nedeniyle oturulamayacak durumda olan veya hiç evi olmayıp yeni ev sahibi olmak için Vakıflarımıza başvuru yapan ihtiyaç sahibi olduğu bizzat hane ziyareti yapılarak tespit edilen ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından da kontrolleri yapılan ailelere barınma yardımları yapılarak ailelerin insan onuruna yakışır sıcak bir yuvaya kavuşma imkânı sağlandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri