ÇAKIR MEDYA

DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI DUYURUSU

DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI DUYURUSU
11 Mart 2015 - 2:05

Ünye Müftülüğü Dini Bilgiler Yarışması

dini-bilgiler-yarismasi456665

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an Kurslarımızda okuyan öğrencilerimizi itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi Temel Dini Bilgileri öğrenmeye teşvik etmek, hafızlık eğitimi yapılan kurslarda Dini Bilgiler dersinin işlevselliğini artırmak ve İhtiyaç Odaklı Kur’an Kurslarımızın tanıtımın yapmak amacıyla “Dini Bilgiler Yarışması” adı altında erkek ve kız öğrenciler arasında 20 Mayıs 2015 tarihinde İlimiz Müftülüğünde yarışma yapılacağı ilgi yazı ile bildirilmektedir.
Bu nedenle; Kur’an Kursunuzda söz konusu yarışmaya katılmak üzere öğrencileriniz arasında birinciyi belirleyerek İlçemiz Merkez Kız Kur’an Kursunda 30 Nisan 2015 tarihinde saat 09.00’da düzenlenecek olan yarışmaya birinci seçilen öğrencinizin yarışmaya katılımının sağlanması, yarışmaya katılacak öğrencinin isimlerini 24 Nisan 2015 tarihi mesai saati bitimine kadar İlçemiz Müftülüğüne bildirilmesi hususunda;
Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

Vedat BAŞSAN
İlçe Müftüsü

DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI İLE İLGİLİ ESASLAR

Ek-1

 

1)  Yarışma; Başkanlığımıza bağlı A, B, C ve D grubundaki erkek ve kızKur’an kursu

öğrencileri arasında ayrı ayrı yapılacaktır.

 

2)  Yarışmaya 2014-2015 eğitim-öğretim yılında erkek ve kız Kur’ankurslarında (EHYS)

kaydı bulunan ve isteyen tüm öğrenciler katılabilecektir.

 

3)  İlahiyat Fakültesi lisans veya ön lisans bölümünde kaydı bulunan/kayıt donduran veya mezunu olanlar yarışmaya katılamayacaktır.

 

4)   Yarışma soruları;

 

a-“Dinim İslam ” Temel Dini Bilgiler kitabı,

b-  Hz. Muhammet ve Evrensel Mesajı Kitabı, Başkanlık yayınları

c-  Tecvid Kuralları,

d-  Namaz    Duaları:    Sübhaneke,    Tahiyyat,    Salli-Barik,   Rabbena    Atina-

Rabbenağfirli ve Kunut Duaları’nın muhteva ve meali,

e-  Duha-Nas (Nas Sûresi dahil) arasında bulunan sûreler ile Yasin,Fetih, Mülk

ve Nebe sûrelerinin muhteva ve mealinden seçilecektir.

 

5)  Sûrelerin muhteva ve meali için Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından olan “Kur’an-ı Kerim Meâli” dikkate alınarak hazırlanacaktır.

 

6)  Erkek ve kız Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler yarışmaya katılmak için ek-2’deki formu doldurarak kurs yöneticisine veya Kur’an kursu öğreticisine teslim edecektir.

 

7)  İl/ilçe merkezlerinde bulunan erkek ve kız Kur’an kursları bünyelerinde oluşturulacak olan komisyonlar, 7 Mayıs 2015 tarihine kadar kendi öğrencileri arasında sözlü veya yazılı/test usulünden her hangi birini veya ikisini de uygulayarak Kur’an kursu birincisini seçecektir.

 

8)  Erkek ve kız Kur’an kursları birincilerinin seçimi için oluşturulankomisyonun başkanı ve üyeleri kurs öğreticilerinden oluşur, ihtiyaç olmasıhalinde ilçedeki diğer Kur’an kursu öğreticilerinden de faydalanılabilir.Ancak komisyon oluşturulamadığı takdirde Kurs yöneticisi ve öğreticileri, kurs birincisini belirleyecektir.

 

9)  Kur’an kursu yöneticileri, kurs birincisinin bilgilerini, Ek-3 forma göredoldurup ilçe

müftülüğüne teslim edecektir.

 

10) İlçe müftülükleri bünyelerinde komisyonlar oluşturarak 14 Mayıs 2015tarihine kadar erkek ve kız Kur’an kursları birincileri arasından, sözlü veya yazılı/test usulünden her hangi birini veya ikisini de uygulayarak ilçebirincilerinin seçimini yapacaklardır.

 

11) İlçe müftülükleri, ilçe birincisi olan kız ve erkek öğrencinin bilgilerini, Ek-4 forma göre doldurup il müftülüğüne teslim edecektir.

 

12) İl müftülüklerinde oluşturulacak ayrı bir komisyonca 21 Mayıs 2015tarihine kadar erkek ve kız Kur’an kursları birincileri arasından sözlü veya yazılı/test usulünden her hangi birini veya ikisini de uygulayarak erkek ve kız il birincilerinin seçimi yapılacaktır.

13) İl/ilçe  müftülükleri  dereceye  giren  öğrencilere  mahallinde  imkanlar çerçevesinde

aşırıya kaçmadan değişik ödüller verebilecektir.

 

14) İl  müftülükleri  tarafından  final  yarışmasında  dereceye  giren erkek  ve  kız  ilk  3 öğrenciye  ödül  verilecektir.  Finalde dereceye  giren  öğrencilerin  puanlarının  aynı olması durumunda yaşı küçük olana, yaşı aynı olması durumunda ise eğitim düzeyi yüksek olan öğrenciye öncelik verilecektir.

 

15) İl birincisi seçilen erkek-kız öğrencilerin bilgileri (ek-5 form)doldurularak  27 Mayıs

2014  tarihine  kadar   kurankurslari@diyanet.gov.tr  adresine  ve (0312)  287  68  59

numaralı faksa bildirilecektir.

 

16) Bu kriterler, il ve ilçe müftülüklerince Kur’an kursu yöneticilerine veyarışmacılara

önceden mutlaka duyurulacaktır.

 

 

“DİNİ BİLGİLERYARIŞMASI” Takvimi.

 

Kur’an Kursu Birincisi 7 Mayıs 2015 tarihine kadar seçilecektir.
İlçe Birincileri 14 Mayıs 2015 tarihine kadar seçilecektir.
İl Birincileri 21 Mayıs 2015 tarihine kadar seçilecektir.

 

İl birincisi seçilen öğrencilerin bilgisi ek-5 form doldurularak 27 Mayıs 2015 tarihinekadar kurankurslari@diyanet.gov.tr adresineve (0312) 287

68 59 numaralı faksa bildirilecektir.

YARIŞMA İLE İLGİLİ EKLERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri