ÇAKIR MEDYA

EKONOMİ SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE YÖN BULACAK

EKONOMİ SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE YÖN BULACAK
27 Nisan 2018 - 3:03

Erken seçim kararıyla aşağı yönlü hareket beklenen Döviz ve Altın fiyatları yurt içindeki ekonomik ve siyasi kaygılarla olumsuz yönde etkilendi.

Aşağı yönlü hareket beklentilerin aksine tam tersi yönde ilerleyen Dolar-TL’yi CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Çoşgunalp değerlendirdi.

Çoşgunalp, “Ekonomi sadece iktisadi hareketlerle değil, iç ve dış piyasadaki siyasi hareketlerle de belirleniyor” dedi.  

CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Çoşgunalp, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının faiz toplantısında gece borçlanma faiz oranının 0.75 arttığını belirterek açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bu ilk dakikalarda oldukça pozitif ve olumlu yansımıştı piyasalara ile fiyatlara. Dolar 4.0450’ye Euro’da akabinde 4.0350’ye kadar gerilemişti ama maalesef dünkü şanssızlık özellikle gelişen piyasalardaki ve gelişmiş piyasalardaki borsaların satış yönündeki bunun başında Rusya borsası Almanya, Fransa, İtalya gibi gelişen ülkelerin borsaları eklendi. Buda ister istemez bizim iç piyasadaki döviz fiyatlarını yukarıya çekti. Bu sabah uyandığımızda fiyatlar sakinlemiş görünüyor. Eğer gelişmiş piyasalar ve Rus piyasaları da aynı sakinlik içinde devam ederse döviz sepeti Merkez Halk Bankasının kararı akabinde önümüzdeki günlerde bir miktar daha değer kaybedebilir. Yani 4.05-4.07 aralığına yerleşebilir.

“İç Piyasada Altın Fiyatını Euro/Dolar ve Dolar/TL Belirliyor”

Altın da aynı oranda Euro bölgesindeki verilerin bir miktar kötüleşmesi ve enflasyonun beklendiği kadar gelmemesine paralel olarak bin 318, bin 322 bandında seyrediyor. Geçtiğimiz hafta bin 355, bin 357 bandına kadar yükselmişti. Tahmin ediyoruz Euro-Dolar paritesinin paralelinde bir seyir izleyecek ama aynı zamanda iç piyasada altın fiyatlarını tayin eden Euro-Dolar ve Dolar-TL fiyatıdır. Buda iç piyasada 4.05 bandının altına düşmeyeceği kanaatindeyiz. Tahmin ediyoruz külçe altın fiyatları 170 lira 50 kuruş ile 173 lira 50 kuruş civarında kısa vade için konuştuğumuzda önümüzdeki 3-5 ve 7 günlük periyotlarda hareket edeceğini gösteriyor. Herhangi bir faiz artırımı beklenmiyor ama burada Merkez Bankası Başkanının öngörü ve beklentilerine dayanılarak anlatacağı konularda belirleyici olabilir.

“Seçim Sonuçları Ekonomi ve Döviz Fiyatlarında Belirleyici Etken”

İç piyasa baktığımızda seçim sürecine girdik, aslında fiyatlar sakinleşmeye başlamıştı. Dolar-Euro 4.10’un üzerine çıkamıyordu, 4.02’nin altına düşmüyordu ve önümüzdeki yaz ayları itibariyle 4’ün altındaki rakamlar beklenebilecekti. Seçim süreciyle alakalı olarak Döviz sepeti halen değerli olmaya devam ediyor. Ekonomi sadece iktisadi hareketlerle değil iç piyasa ve dış piyasadaki siyasi hareketlerle de belirleniyor. Tahminimiz seçim sonrası sonuçlara göre ekonomi yon bulacak. Özellikle seçim sonucunda hem iç piyasadaki siyasi sonuçlar ve ekonomik parametrelere göre döviz fiyatı ve ekonomi yön bulacaktır” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri