ÇAKIR MEDYA

“ENGELLİLER İÇİN ÖNEMLİ MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ YAPILDI”

“ENGELLİLER İÇİN ÖNEMLİ MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ YAPILDI”
25 Mayıs 2015 - 0:52

10392340_643419242425360_8653370280456668660_n

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, engelliler konusunda önemli çalışmalar yapıldığını ve yardımların arttığını belirterek, “Engelli kardeşlerimize yapılan yardımlar verilen destekler, yüzde 200 ile yüzde 300 arasında arttırılmış oldu. 2002 yılında sadece 2 bin 262 bin kişi engelli yardımlarından istifade ederken, bu rakam 2013 yılında yaklaşık 600 bin kişiye çıkmış oldu” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, seçim çalışmalarınıOrdu’da sürdürdü. Numan KurtulmuÅŸKurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Ak Parti Ordu İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı programa katıldı. Programa ayrıca OrduBüyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, AK PartiOrdu Milletvekili Adayları Oktay Çanak ve A.Nilgün Tomakin, eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve partililer eşlik etti. Programda konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, engelliler konusunda önemli iyileştirmeler yaptıklarının söyledi.

 

“ENGELLİLER İÇİN ÖNEMLİ MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ YAPILDI”

Engellilerin toplumdan ayrıştırılmaması gerektiğini ve yapılan çalışmalarla engellilerin daha iyi şartlarda yaşamalarına olanak sağlandığını ifade eden Kurtulmuş, daha iyi hizmet için çok çalıştıklarını söyledi. Engellilere yapılan yardımlar konusunda önemli mesafe katettiklerini aktaran Numan Kurtulmuş, “Engelle kavramı, son bir kaç yılda yerleşmiş bir kavram, daha önce mevzuatımızda çürük, özürlü ve sakat gibi bir takım ibareler yer alırdı. Halbuki engelli olmak, doğuştan gelen birşeydir, yapacak birşey olmaz. ya da insanlar bir hastalıkla veya kaza ile engelli hale gelebilir. Dolayısıyla engelli olamak herhangi bir şekilde ayıp değil, hiçbir şekilde ayrımcılık yapılması gereken bir durum değildir. İnsanların bir kısmı esmer bir yunus_emre-21-214x300kısmı sarışan oluyorsa, bir takım insanlarda doğuştan engelli olabilir. Engelliler için önemli mevzuat değişiklikleri yapıldı. 2010 yılında Anayasa değişikliği ile birlikte, 10. maddesinde engelliler ile ilgili pozitif ayrımcılığı gösteren onu işaret eden hususlar ortaya koyduk. Ayrıca engelliler kanunu çıkardık. 2007 yılında Birleşmiş Milletler’in engelliler sözleşmesine Türkiye taraf oldu ve ondan sonra bir çok yerde engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak değişiklikler yapılmaya başlandı. Görme engelliler için bina ve yollarda daha iyi hareket etmeleri için sarı hatlar kuruldu. Bunlarla birlikte engelli kardeşlerimize yapılan yardımlar verilen destekler, yüzde 200 ile yüzde 300 arasında arttırılmış oldu. 2002 yılında sadece 2 bin 262 bin kişi engelli yardımlarından istifade ederken bu rakam 2013 yılında yaklaşık 600 bin kişiye çıkmış oldu” diye konuştu.

 

Engelli olmanın kimsenin tercihi olmadığını belirten Kurtulmuş, engellilikten dolayı ortaya çıkan sorunları çözmenin ve engelleri ortadan kaldırmanının herkesin insanlık ve Müslümanlık vazifesi olduğunu sözlerine ekledi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri