ÇAKIR MEDYA

Ferrero’nun Fındık Almaması Çok Abestir

Ferrero’nun Fındık Almaması Çok Abestir
13 Eylül 2022 - 22:46

Arzanoğlu Tarım İşletmesi Sahibi Ersin Şahin Arzanoğlu, fındık fiyatı ve alımlarındaki son durumu değerlendirdi.

Fındık fiyatının 43 Lira seviyelerinde olduğunu belirten Arzanoğlu, Ferrero’nun fındık alımlarındaki tutumunun beklentileri karşılamadığını ifade etti.

Arzanoğlu Tarım İşletmesi Sahibi Ersin Şahin Arzanoğlu konu ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Ferrero’nun Fındık Almaması Çok Abestir

Fındık fiyatımız şuanda 43 ile 43 buçuk Liradan işlem görmektedir. Ferrero’nun fiyat açıklamasını hep ümitle bekliyorduk. Bizim ümidimiz Ferrero’nun fındığı 48, 49 Lira’dan açıklayacak bizim fiyatlarımızda ona yaklaşacaktı. Fakat Ferrero fındık fiyatını açıkladıktan sonra bir saat içinde alımları kapattı ve ben alacağımı aldım dedi. Yani o kadar fazla mal satışı oldu ki Ferrero’ya, artık daha almıyorum dedi. Bugün Türkiye’nin fındığının %70’ini işleyen bir Ferrero firması bugün fındık almıyorum demesi çok abestir.

Fındık Fiyatına Müdahale Etmeye Güç Mü Yeter?

Siyasiler fındık fiyatına rekabet kurulunun aracılığıyla müdahale edeceğiz diyorlar. Edebiliyorsanız edin, nasıl edeceksiniz buna güç mü yeter? Her halükarda işlem gören fiyatımız bu ama memnun değiliz. Ama ben ileriye doğru TMO’nun fındık alımı ne kadar fazlalık fındığı alırsa ondan sonra fındık yılbaşından sonra biraz daha para eder ümidindeyim. Geçen yıl bizde fındık 23, 24 TL’ydi, TMO 25, 26 TL’ye fındık aldı. Daha sonra fındık 38, 40 TL’ye çıktı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri