ÇAKIR MEDYA

Halk Eğitimi Merkezlerinde Aile Okulu Kursları Başladı

Halk Eğitimi Merkezlerinde Aile Okulu Kursları  Başladı
23 Eylül 2022 - 0:26

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan,  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aile Okulu Projesi kapsamında Aile Okulu Kursları, 19 ilçemizde Halk Eğitimi Merkezlerinde açılmaya başladı.

Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kursu’na ilimizden katılan 9 öğretmenimiz, aldıkları eğitim sonrasında ilimizde 252 öğretmenimize eğitim verdi. Eğitim sonrasında görevlendirilen öğretmenlerimiz tarafından 19 ilçemizde toplam 680 kursiyerimize eğitim verilmektedir.

Projede, 8 ana başlık ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle, aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmek hedeflenmektedir. Çocuklarımızın;  sosyal, duygusal olarak desteklenmesini ve salgının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini amaçlayan ”Aile Okulu Kursu” kapsamında “Aile İçi İletişim Becerileri, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Bağımlılıkla Mücadele, Sosyal Duygusal Beceri Gelişimi, Akran İlişkileri, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler, İlk Yardım, Çevre Koruma Bilinci”nden oluşan 10 farklı ders yer almaktadır.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu,  Altınordu Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde Haki Yener İlkokulunda açılan Aile Okulu Kursu’nu ziyaret etti. Toplumu oluşturan en önemli yapı taşı ve eğitimin başlangıç yerinin ”aile” olduğunu vurgulayarak başlatılan projenin çok değerli olduğunu dile getiren Müdürümüz, kursa katılan velilerle sohbet ettikten sonra onların eğitim öğretimle ilgili taleplerini dinledi. Velilerimize kurslara yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti, başarılı ve yararlı bir eğitim olması temennisinde bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri