ÇAKIR MEDYA

HANNOVER,STUTTGART,ERZURUM,ORDU DÖRTGENİNDE BÜYÜK DOLANDIRICILIK İDDİASI

HANNOVER,STUTTGART,ERZURUM,ORDU DÖRTGENİNDE BÜYÜK DOLANDIRICILIK İDDİASI
23 Eylül 2022 - 0:57

Almanya’da yaşayan iş adamı Mithat Mutlu, evlenme nedeniyle gittiği Almanya’da 3 kişi tarafından dolandırıldığını iddia etti.

”Masaya oturalım istedik, masadan kaçıyorlar çünkü haklı tarafları yok.Beni bitirdiler  , başkalarıda benim gibi mağdur olmasın diye çıktım açıklama yapma gereği duydum.İntiharı bile göze aldım”Mutlu, devlet yetkililerine seslendi ben madur edildim, başkaları da mağdur olmasın.Bu firmayı denetleyin haklı olduğum ortaya çıkacaktır” iddiasında bulundu.

Almanya’da yaşayan mağdur iş adamı Mithat Mutlu iddiaları şöyle;

25 yıl önce evlilik vasıtasıyla Almanya’ya giden ve bazı firmalarla çalıştıktan sonra kendi işini kuran Mithat Mutlu, 15 yıldır Furkan Bal adına açtığı firmayı çalıştırması sonrası daha sonra Furkan Bal adlı firmayı başka bir yere devrettiğini söyledi.

“Beni ve Bir Çok kişiyi Dolandırdılar”

Kendisiyle beraber bir çok kişiyi dolandırıldığını ifade eden Mithat Mutlu, “Bizim Furkan Bal adına çalıştırdığımız iki tane konteynırımız Belçika’da takıldı. Bu esnada Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran bizlere yardımcı oldu. Bir şekilde biz bu konteynırlarımızı çekemedik. Bu süreçte benim maddi olarak sıkıntılarım oluştu. Ünye’deki arıcıların paralarını ödeyemez duruma geldik. Bundan dolayı Çiloğlu firmasının ballarını da ben 10 senenin üzerinde kendim paketlediğim için onlara bir teklifle gittim ve sıkıntılardan bahsettim. Onlarda bana tamam diyerek yardımcı olmaları amacıyla bir ortaklık kuralım dediler. Ortaklık kurduktan sonra senin bu borçlarını yapılandırıp öderiz diyerek bana söylediler. Bir sürü yazışmalarımızın bizlerde hepsi mevcuttur. Daha sonra haliyle Furkan Bal firmasını biz Çiloğlu firmasına % 70 şeklinde devrettik. Yüzde 30’u ise eşim Ayten Mutlu adınaydı. Ondan sonra bana biz sisteme girelim ve kayıtları yapalım ne kadar malınız var oluşturalım ve sizin paranızı ödeyelim dediler. Bir süre sonra bunlar ne paramı verdiler nede ödeme yaptılar. Kısacası bizim firmamıza çöktüler ve kısacası paramızı vermiyorlar. Yani beni dolandırdılar. Ben birkaç araştırma yaptım ve bazı firmaları da dolandırdıklarını öğrendim” dedi.

“Zararım 500 Bin Euro”

Dolandırıcılara 500 bin euro parasını kaptırdığını söyleyen Mutlu, “Burada minimum 500 bin euro alacak bir para var. Şu an o kadar para mağduriyetimiz var. Makineleri da o gün kapatarak kaçırıp götürmüşler. Şahin Çiloğlu, Harun Çiloğlu ve Haldrie. Bunların üçü resmi dolandırıcı ve hiçbir iz bırakmıyorlar. Göreceksiniz bu işin altında çok iş çıkacak” diye konuştu.

“Şahin Çiloğlu Politik Gücünü Kullanıyor”

Mutlu konuşmalarına şöyle devam etti; Benim iki tane konteynırım vardı. Belçika’da bir yıla yakın kaldı  .Şahin Çiloğlu şirketinin politik gücünden dolayı nasıl halletti bilmiyorum. Sonra geri dönüşüm yaptı. Avrupa ve Almanya’ya girmemesi gereken balları bir şekilde Almanya’ya yolladı  . Geldikten sonra bu balların faturalarını Almanya’da ve Türkiye’de iptal edildi. Politik gücünü kullanarak Bulgaristan’dan geçmemesi gereken balları buradan geçirdi.

“Şahin Çiloğlu’nun Bir Anda Büyümesi 15 Temmuz Sonrasından Kaynaklanıyor”

Şahin Çiloğlu şirketinin büyümesi ve çok zıplaması birazda 15 temmuz sonrasında kaynaklanıyor. Biraz ben şüphelendikten sonra ve benim  reis hastası olduğumu öğrendikten sonra  ticari hayatımı bitirdiler. Benim firmaya giriş çıkışımı yasaklamışlar. Ticari olarak biz anlaşmış olmamıza rağmen başka kişilerle pazarlık yaparak bize ödemesi gereken paraları başkalarının üzerinden ödeme yapacağını öğrendik. Son almış olduğu ve çalıştırdıkları insanlara devletimizin bakması lazım. Ama şu kesin bir şey. Benim bir dünya borcum var. Hangi hesaptan çıktı devletimizin ona bakması lazım. Belli bir alanındaki paralar bir anda birkaç tane firmaya çıktı. Devletimiz araştırma yaparak bunu bulabilir.” dedi.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri