ÇAKIR MEDYA

HASAT ÖNCESİ PESTİSİT DENETİMLERİ YAPILIYOR

HASAT ÖNCESİ PESTİSİT DENETİMLERİ YAPILIYOR
11 Ağustos 2022 - 23:46

Ülkemizde bitkisel ürünlerde güvenilir gıda arzının ve sürdürülebilir üretimin sağlanması son derece önemlidir. Bakanlığımızca bitkisel üretimde hatalı bitki koruma ürünü kullanımının denetlenmesi ve kalıntının önlenmesi amaçlanmaktadır. Diğer bitki sağlığı tedbirleri ile birlikte bitki koruma ürünü kullanımının kaynağında denetlenmesi, faydalı organizmaların ve doğal dengenin korunmasına katkı sağlanmaktadır.

İlimiz tarımsal üretim alanlarında bitki koruma ürünlerinin etiket bilgilerine göre doğru kullanımı ile yasaklı, tavsiye dışı, aşırı veya hatalı kullanımının denetlenmesi amacıyla “Hasat Öncesi Pestisit Denetimi Programı” uygulanmaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımızca belirlenen program kapsamında Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz teknik personellerince fındık, taze fasulye, elma ve kivi gibi ilimiz tarımında ticari öneme sahip ürünlerden numune alınmaktadır.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri