ÇAKIR MEDYA

HAYRAT VE ÇEŞMELERDE HİJYEN KONTROLÜ YAPILIYOR…

HAYRAT VE ÇEŞMELERDE HİJYEN KONTROLÜ YAPILIYOR…
22 Haziran 2015 - 14:42

OSKİ Genel Müdürlüğü, Ordu’nun içme sularını her noktada kontrol ediyor.

manset

İçme suyu olarak kullanılan çeşmelerin hijyenik şartlara uygun olup olmadığı ve bu suların kalite standartlarının sağlanması amacıyla, analiz ve kontrol çalışmaları sürdürülüyor.

yunus_emre-21-214x30041 HAYRATIN SULARI KONTROL EDİLİYOR…

Özellikle yaz aylarında yoğun talep gören yol üzerindeki hayrat çeşmeleri, OSKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri ekiplerince analiz edilerek, içme sularının uygunluğu tespit ediliyor. Yayla ve eski köy statüsünde olan yüksek kesimlerdeki mahallelerde yol güzergâhlarında sıkça kullanılan hayratlar, özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Hayratların içme sularının içilebilir seviyede olup olmadığı OSKİ tarafından sürekli olarak denetlenerek kontrol altında tutuluyor. 19 ilçede sürdürülen çalışmalar sonucunda vatandaşlar tarafından en çok kullanılan 41 hayratın içme suları analiz edilerek, uygunluğu tespit edildi. Yapılan bu uygulama bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılanarak takdir topladı.

SULARIN DEĞERLERİ ÖLÇÜLEREK, ANALİZLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR…

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük yürütülen çalışmalarla ilgili bir değerlendirmede bulunarak şunları ifade etti; “Yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artması ile birlikle yaylalarımıza göçlerin ve gezilerin artacağı ekiplerimiz tarafından dikkate alınmaktadır. Yol kenarlarındaki çeşmelerden ve piknik alanlarında bulunan içme sularından numuneler alarak analiz yapıyor ve suyun kalitesini ölçüyoruz. Çalışmalarımıza özellikle çok kullanılan ve insanların yol üzerlerinde durmakta tercih ettiği hayrat ve çeşmelere ağırlık verdik. Ordu’nun 19 ilçesinde sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda 41 çeşme ve hayratın içme sularının değerlerini ölçerek, analizini gerçekleştirdik.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri