ÇAKIR MEDYA

“İş Dünyası”nın Konuğu İnşaat Mühendisi Ali Gümüş Oldu

“İş Dünyası”nın Konuğu İnşaat Mühendisi Ali Gümüş Oldu
11 Ağustos 2022 - 0:01

A52 TV ekranlarında iş dünyasının en önemli temsilcilerini her hafta konuk eden “İş Dünyası” programının bu haftaki konuğu İnşaat Mühendisi Ali Gümüş oldu.

Atatürk Mahallesi’nde başlattığı ilk proje ile Ünye’de yepyeni bir konsept ile alışılagelmiş dairelerden sıyrılan projesini tanıtan İnşaat Mühendisi Ali Gümüş, projedeki en önemli noktasının kalite olduğunu belirtti.

1+1, 2+1 ve 3+1 daireleri ile Ünyelilere yepyeni bir konsept hazırlayan İnşaat Mühendisi Ali Gümüş, birinci sınıf malzemeler ile daire almak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlıyor.

Ünye Gündem Haber İmtiyaz Sahibi Gökhan Beşikcioğlu’nun moderatörlüğünde, İnşaat Mühendisi Ali Gümüş’ün konuk olduğu “İş Dünyası” programında İnşaat Mühendisi Ali Gümüş’ün tüm açıklamaları ise şu şekilde oldu;

Akkuş’taki Rüzgar Enerji Santralinde Görev Aldım

Dünyada zaten enerji açığı oldukça fazladır. Ben yaklaşık olarak 2011 yılından itibaren bu sektörü takip ediyorum. 2011 yılında Akkuş’ta ilk rüzgar enerji santrali haberi çıktığında 2018 yıllarında bir lisans hakkı dağıtılmıştı. İlk defa rüzgar enerli santrali 2019 yılından itibaren başladı ve bana nasip oldu. Ben oraya şans eseri ve ilk olarak saha mühendisi olarak çalışmaya başladım. Ardından bulunduğum yerde şantiye şevliği görevini devraldım. Bizde santrali çalışabilir şekilde teslim ettik.

Ünye’nin Mimarisine Değişiklik Katmak İstedim

Ben kendi projem için çok fazla yer ve istediğim bir arsa aramaya çalıştım. Ne yazık ki tam istediğim olmasa da güzel her tarafı açık bir arsa buldum. Ve bu projeyle Ünye’nin mimarına değişiklik katmak istedim. Kısacası görsel açıdan bir anıt yapmak istedim ve bunun üzerinde çok çalıştım. Burada kullandığımız malzemeler piyasada birinci sınıf tabir ettiğimiz ürünler. Zemin, cam balkon, kombi, sıva ekipmanları olsun hep birinci sınıf marka ürünler kullandık. Aslında ben bu konsepti Amerika’dan aldım. Amerika gibi yerlerde evleri tam olarak anahtar teslim olarak veriyorlar.

İnşaat Maliyetleri Çok Fazla Artmaktadır

İnşaat maliyetleri şu anda çok fazla artmaktadır. Geçtiğimiz yıllara oranlar katlanarak maliyetlerin yükseldiğini söyleyebiliriz. Bu gün anlaşmalarım hazır ve ön talep olarak bütün malzemelerimi erkenden aldım. Çünkü maliyetleri yakalayamıyoruz. Mesela toprak satışında ben ödemenin büyük bir kısmını almak zorundayım. Çünkü maliyetlerin artışı olduğu için taleplerde zorluk çekilebiliyor. Bizim projemizde 12 dairelik projemizde fiyatlarımız ise 850 bin liradan, 2 milyon 700 bin liraya kadar değişiyor. Projemiz ise Atatürk Mahallesinde Fakülteye yakın bir alanda sosyal alanı çok fazla olan bir projedir.

Arsa Bulmakta Zorlanıyoruz

Açıkçası Ünye’de arsa bulmakta zorlanıyoruz. Çünkü nakitle artık arsa bulamıyoruz. Yine kat karşılığında müteahhitler artık zarar ediyor. Belediyemiz artık bize her konuda yardımcı oluyor. Vatandaşlarımıza da artık çok iş düşüyor. Sahil bandında değil de, biraz iç kesimde de bizlere yapma fırsatı versinler istiyoruz.

Kaliteden Ödün Vermeyiz

Daire fiyatlarını düşük tutarsak eğer kaliteden ödün vermemiz gerekiyor. Bu işi kaliteden ödün vermeden yapmak gerekiyor. İnsanlar daire alabilmek için bir ömür harcıyor. İnsanların sorun yaşamadan kaliteli hayat yaşayabilmesi için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kendi oturmayacağım evi insanlara yapmak istemem.

Projenin Her Detayını İnce Eleyip Sık Dokuyarak Hazırladık

Projemizde İskandinav mimarisini örnek alarak çalıştık. Fransız balkon ile siyah cam balkonu birleştirdik. Yerden ısıtma ile evdeki petek fazlalığını ortadan kaldırdık. Bir tane 65 m2 1+1 dairemiz, 10 tane 90 m2 2+1 dairemiz ve bir tane de 143 m2 3+1 dairemiz mevcuttur. Projenin her detayını ince eleyip sık dokuyarak hazırladık. Bundan sonra da özellikle mimari açıdan Ünye’de sıra dışı projelere imza atmak istiyoruz. Ultra lüx projeler ile Ünye’nin yaşam kalitesini yükseltmek istiyoruz.

Ev Alacaklara Tavsiyeler

Ev alacak vatandaşlar müteahhite gidip hangi malzemeleri kullandığını, beton sınıfını, donatısını, hangi sistem döşeme yapıldığını sorabilirler. En önemlisi de zemin, çatı, dış cephe ve daireler arası yalıtımı sorabilirler. Bina yapılmadan önce zemin etüt raporuna göre temelin nasıl yapılacağını inceliyoruz. Temeli bohçalama yöntemi ile oturtmak gerekmektedir. Bizde bu yöntemler ile en iyi işçiliği gerçekleştirerek projemizi oluşturuyoruz.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri