ÇAKIR MEDYA

İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü  Hizmete Girdi

İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü  Hizmete Girdi
18 Mayıs 2015 - 17:42

Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı  İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü düzenlenen törenle hizmete girdi.

Adsız

Fatsa Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen  törene, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali  İrfan Balkanlıoğlu, Milletvekili İhsan Şener,  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, daire müdürleri  ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş törende yaptığı konuşmada, genç nüfusun istihdamın sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, ”Kimseyi Allah işsiz güçsüz bırakmasın. Dünyanın en dayanılmaz durumlarından birisidir. Evine ekmek götüremeyen gencecik bir adamın yasamış  olduğu psikolojiyi  düşünün. Öncelikle genç  nüfusun işsizliğinin ortadan kaldırması lazım. En önemli sorun şu. Bunu Devlet mi? Yapacak, yoksa  özel sektör mü? Artık devletinde her yerde iş istihdamını sağlaması geride kalmıştır. Devlet olarak bizim sorumluluğumuz iş istihdamını sağlamaktır. Gençlerimizin bir meslek sahibi olmaları ve bu meslek üzerinden de istihdam edinmelerinin temin edilmesi şart” diye konuştu.

Fatsa Kaymakamlığı bünyesinde  hizmet verecek olan İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü açılış töreninde bir konuşma  yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, İşkur’un eski yıllarda pasif bir kurum olduğuna vurgu yaparak, “İşkur, bundan 10- 15 sene önce adı, sanı duyulmaz bodrum katlarında üç, beş tane memurun iş  yaptığı belli olmayan bir kurumdu. İşe yerleştirme sayısı hemen hemen sıfırdı. Ancak, son 15 senedir çok güzel hizmetler yapılıyor” dedi.yunus_emre-21-214x300

İşi  bilmeyenler için meslek  edindirme kursları açıldığını ve iş bulma şansının daha fazla arttığını belirten Vali Balkanlıoğlu, her ilde meslek danışmanlarının  istihdam edildiğini, işveren ile işçinin buluşturulduğunu ifade ederek, ”Bu anlamda Fatsa  Ticaret Odası Başkanını kutluyorum. Çünkü, Ticaret Odası olarak  meslek edindirmeye yönelik kurslar açarak, istihdama katkıda bulunuyorlar. Fatsa şanslı ilçelerden bir tanesi. Çok güzel bir hizmet ayağınıza geldi” şeklinde konuştu.

Ordu Milletvekili İhsan Şener, ”En çok arzu ettiğimiz hizmet merkezimizin Fatsa’da açılmasıydı. İşkur, hizmetleri kolaylaştırmak ve daha yaygın hale getirmek için çaba gösteriyor“ derken, İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün arkada bulunan 6 ilçeye hizmet vereceğini söyleyen İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak ise, “İşkur Müdürlüğü olarak Ordu ve İlçelerinde 2100 kişiyi toplum yararına projesinden sigortalı, 900 kişi staj kapsamında özel sektör iş yerlerinde toplam 3000 kişiye her ay  asgari ücret üzerinden ödeme yapıyor” dedi ve  700 kişiye meslek edindirme kursları kapsamında her ay 450 TL kendilerine meslek öğrenmek için harçlık verildiğini, 1700 kişiye de  her ay işsizlik sigortası ödendiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali  İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü  hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi.

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ve  Vali  İrfan Balkanlıoğlu, İşkur Fatsa Hizmet Merkezi Müdürlüğü hizmet binasını gezerek bilgi aldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri