ÇAKIR MEDYA

Kiliseye Gitmek Suç Mu, Günah Mı, Ayıp Mı?

Kiliseye Gitmek Suç Mu, Günah Mı, Ayıp Mı?
14 Haziran 2015 - 9:48

Adsız

Siyasete kilise polemiği damgasını vurmuş durumda.Ve bizde sıcağı sıcağına bu konuyu sizin için araştırdık.

Bu konuyu sorduğumuz din adamları ,hangi dine ait olursa olsun bir ibadethaneye girmek, gezmek ,oturmakta bir sakınca yoktur,hele de şuan için polemik yaratılan yer tarihi bir konumda ve kültür merkezi olarak kullanılıyor dediler.

.Kiliseye gitmek suç mu, günah mı, ayıp mı?

 

Tabii ki günah değildir hatta cami olmayan yerde namazını kilisede kılabilirsin.Tarihimizde bunun bir çok örneği söz konusu..

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fetih ettikten sonra ilk namazını Aya Sofya ‘da kılmıştır ki Aya Sofya o zaman cami değildi halen kiliseydi sonra dan kiliseden cami ye dönüştürüldü.

Aynı şekilde Kanuni Sultan Süleyman Malta seferinde Malta şövalyelerini bozguna uğratıp Malta adasını ele geçirince ilk namazını kilisede kılmıştır.Bunun daha yüzlerce örneği vardır.Başkanlar ve devlet adamları bir çok kiliseye girmişler ve gezmişlerdir.

Bu konuda insanların özgürlüklerini kısıtlamamak ve düşüncelerine saygı duymak gerekir.Ama sunuda belirtmek gerekir ,eğer kiliseye girip oradan etkilenirim kafam karışır endişesi varsa o mekana girmemek en hayırlısıdır.Müslüman bir kimse kendine güveniyor ve imanından şüphesi yoksa  dinimize göre sakınca yoktur dediler.

yunus_emre-21-214x300 11295709_10153409533283846_8231664292326359318_n

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri