ÇAKIR MEDYA

KIZ MESLEK LİSESİ ÜNYE TURUNDA

KIZ MESLEK LİSESİ ÜNYE TURUNDA
25 Nisan 2018 - 13:37

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Turizm Haftası nedeniyle gezi programı düzenledi.

 Ünye tarihi, kültürü ve doğal yapısının korunması, yeni kuşaklara tanıtılması amacıyla Grafik ve Fotoğraf alanı öğretmeni Sevdiye Kayır, Coğrafya öğretmeni Hakan Karagöz ve Tarih öğretmeni Ayhan Yamak’ın düzenlediği programda öğrenciler Ünye’yi tanıma fırsatı buldu.

Gezi programına Ünye Tarih Araştırma Grubu (ÜTAG)’dan Ahmet Derya Varilci, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan yine Ünye Kent Konseyi üyesi-Ünye Kent Gazetesi Köşe yazarı Yaşar Karaduman, Ünye Yaşayan Tarih ve Kültür müzesi müdürü İhsan Akbulut, Orta Yılmazlar Mahallesi Muhtarı-Ünye Kent Konsey Kadın Meclisi üyesi Seyhan İhtiyaroğlu da katıldı.

Öğrenciler gezi programı kapsamında Ünye Kalesi, Şeyh Yunus Emre Türbesi, Ayanikola Kilisesi ve Çamlık başta olmak üzere Ünye’nin tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

Grafik ve Fotoğraf alanı öğretmeni ve Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulu üyesi Sevdiye KAYIR gezi ile ilgili yaptığı açıklamada: “Turizm Haftası sebebiyle öğrencilerimize yaşadıkları kent olan Ünye’nin, eski dönemlerinde var olan toplumların yaşanmışlıklarının tarihsel, bilimsel, coğrafi ve sanatsal açılardan incelenerek hem günümüz hem de geleceğe taşınmasında, kültürel değerlerimizin korunmasında yaptıklarımız ve yapabileceklerimizin tespitini gençlerle beraber yapmaya çalışmak hedefi ile yola çıktık. Ünye Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile irtibat geçtik ve her birinden destek olarak olumlu yanıtlar aldık. Gezimizde özellikle bizlere rehberlik eden Ahmet Derya VARİLCİ beye teşekkür etmek istiyoruz. Ünye tarihini bizlere keyifle ve çok güzel anlatımları ile paylaştılar. Yine Ünye Yunus Emre Derneği başkan ve başkan yardımcısı da Yunus Emre makamında bizleri karşılayarak Ünye ve Türkiye’deki Yunus Emre türbeleri tarihi ve felsefesi hakkında bilgilendirme yaptılar. Ardından klasik çay ve Ünye Lokumu ikramı yatılar. Güzergahın üçüncü bölümünde Ünye Ayanikola kilise kalıntılarına vardık burası ile ilgili bilgileri sayınVARİLCİ bizlere verdi ve doğal oluşumlarla ilgili Hakan KARAGÖZ öğretmenimizin bilgilerinden faydalandık. Sonra Ünye Çamlığı gezdik , doğal oluşumları seyrettik, Çamlığın oluşumu ile ilgili bilgiler aldık. Feneraltı ve Ünye Yalı kilisesi durağımızda mahalle muhtarımız ve Sevindik Diktepe DEMİR hanımefendiler bizleri karşıladılar ve kiliseyi hep beraber gezdik, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Yaşar KARADUMAN bey ile bir araya gelip Ünye Yaşayan Kültür ve Tarih Müzesi’ni gezdik. Öğrencilerimize burada Müdür;İhsan AKBULUT tarafından geleneksel çocuk oyunları oynatıldı sonrada müze ziyareti yapıldı. Güzergahımızın son durağı olarak Ünye Kadılar Yokuşu’nu hep beraber gezdik tarihsel, sosyolojik, kültürel bilgileri aldık. Gün boyu yaptığımız gezilerde dolu dolu bilgiler edindik. Amaç, geleceğin turizm kenti olan Ünye’nin sahip olduğu değerlerin farkında olmak, korumak, yaşatmak ve var olan kültürü nesilden nesile aktarmaktır. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri