ÇAKIR MEDYA

KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
09 Nisan 2015 - 15:00

IMG_0244422 (2)

Ünye Müftüsü Vedat BAŞSAN, 14-20 Nisan tarihleri arası kutlanacak olan ’’Kutlu Doğum Haftası’’ münasebetiyle, yapılacak etkinlikler ile Kutlu Doğum Haftasının anlam ve önemine ilişkin basına bilgi verdi. İlçe Müftüsü, basına verdiği röportajında: ’’1989 yılından beri kutladığımız Kutlu Doğum Haftasını inşallah 14-20 Nisan tarihleri arasında yeniden kutlayacağız.

Kutlu doğum haftası; 1989 yılında başlatılan bir uygulamayla her yıl İslam peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum tarihinin miladi takvime göre 20 Nisan tarihi olduğu kabul edilerek bu tarihin de miladi takvime göre sabitlenerek her yıl Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum gününün kutlandığı haftanın adıdır.

Dünyada İslam peygamberi Muhammed’in doğumu için bu tarihi kabul eden ve bu şekilde kutlayan Türkiye’den başka bir ülke yoktur.

Kutlu doğum haftası her yıl farklı temalarla kutlanmaya devam ediyor. 2015 yılının teması Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’’ olarak belirlenmiştir.

Ay boyu sürecek etkinliklerle Peygamber Efendimizi daha iyi tanımaya çalışacağız.

Unutmayalım ki; dünya ve âhiret mutluluğunu, huzuru elde etmek ancak dinimizi daha iyi anlamakla, yaşamakla mümkündür. Bunun yolu da dinin iki ana kaynağından; öncelikle, Kur’ân-ı Kerim’i okumak, anlamak, öğrenmek, öğrendiklerimizi uygulamak; başkalarıyla paylaşmaktan geçer. Sonra ikinci kaynağımız, Allah Rasulü Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatını öğrenip, hadislerini okuyup, yaşayarak, O’nun yaptıklarını yapmak durumundayız.

Dünya ve ahiret saadeti için bunları sadece bir gün, bir hafta değil hayat boyu tatbik etmek zorundayız. O zaman hayatımızda değişiklikler başlayacaktır. O zaman Peygamberimize daha yakın olacak, O’nu gerçek anlamda sevmenin mutluluğunu yaşamış olacağız.

Bizler, Kutlu Doğum Günleri münasebetiyle yapılacak etkinlikler çerçevesinde Peygamberimizi daha iyi anlayabilmek, insanlarımızın gündemine Peygamber Efendimizi taşıyabilmek için, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığımızdan başlayarak, İl Müftülüklerimiz, İlçe Müftülüklerimiz olarak, hatta bazen Beldelere kadar birçok faaliyeti icra ediyoruz. İnşallah Ünye Müftülüğü olarak bizlerde bir dizi kutlu doğum faaliyetleri icra edeceğiz.

Bu yıl Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri olarak ilk faaliyetimiz, 12 Nisan 2015 Pazar günü saat 09.00’da Ünye Cumhuriyet Meydanında Kan Bağış kampanyamız olacak. Kan bağışında hedefimiz 500 ünite kan toplamak. Bunun için gayret göstereceğiz.Efendimiz (s.a.v) İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Buyuruyor. Ünye halkımızın bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum.

Bu seneki kutlu doğumun konusu ’’Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’’. Bu konuyu 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 10.00’da Halil Efendi Sosyal Tesislerindeki konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet KAPUKAYA hocamız en güzel şekilde anlatacaklar.

Hafta münasebetiyle Hastane ve hapishane ziyaretlerimiz, çocuk yuvası ve sevgi evleri ziyaretimiz, şehit ve gazi ailelerine ziyaretlerimiz, esnaf ve resmi dairelerimizi ziyaretlerimiz olacak. Yine Mevlit Programlarımız, Hatim Programlarımız, Vaaz ve İrşad Programlarımız, Mahalli Radyo ve Tv Programlarımız olacak. Hafta boyunca Tekkiraz, Pelitliyatak, Yenikent, Erenyurt, Yeşilkent, Fatih, Hanyanı, ve İnkur Mahallerimizde konferanslar tertip ettik.

03 Mayıs 2015 tarihinde ise İl Müftülüğümüz ve İlçe Müftülüğümüz organizasyonu ile ‘’Peygamberimi Öğreniyorum’’ konulu bilgi yarışması düzenleyeceğiz. Amacımız bu haftanın Kutlu Doğum Haftası olduğunu halkımıza hissettirmek.

Bu hafta münasebetiyle de peygamber efendimize salâvatlar getirerek, Kur’an-ı Kerimlerle ruhunu şad ederek, geçmişlerimize de rahmet okuyarak dolu dolu idrak etmiş olacağız inşallah.
Bu vesile ile Ünye halkımızın Kutlu Doğum haftasını ve yapacağımız programların hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri