ÇAKIR MEDYA

MARAL, ”DEMOKRASİNİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

MARAL, ”DEMOKRASİNİN ÖNÜNÜ AÇTIK”
24 Nisan 2018 - 2:11

Cumhuriyet Halk Partili 15 Milletvekilinin İYİ Parti’ye geçiş sürecini CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral değerlendirdi.

İYİ Partinin TBMM’de grup kurmasının önünü açtıklarını dile getiren Maral, CHP’li 15 Milletvekilinin İYİ Partiye geçişini sağlayarak İktidar bloğu oyununun önüne geçtiklerine değindi.

Maral, CHP ve İYİ Parti ittifakının söz konusu olup olmayacağına ilişkin, partinin Genel Başkanı ve merkez yönetim kurulunun alacağı kararlar doğrultusunda işleyişin olacağına dikkat çekti.  

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral: “Cumhuriyet Halk Partisi kurucu idare olarak, kuruluşundan itibaren demokrasinin önünü açacak çalışmalar yapmıştır. Bunların tarihteki örnekleri de çok enteresandır, 1946 yılında cumhuriyetin kuruluşundan sonra yapılan ilk genel seçimden sonra, 1947 yılında mahalli idareler seçimlerinin bazılarına, partisinin adaylarını bazı seçimlere girmeyerek o zaman yeni kurulmuş olan demokrat partinin de yerelde temsil edilmesi anlamında bir görev görmüştür. Daha sonra 1950 yılında çok partili sisteme geçip, bütün partilerin seçime girmesini sağlayıp gizli oy, açık sayım prensibiyle 1950 seçimlerinin yaptıktan sonra iktidarı da kazanan partiye hiçbir engelleme veyahut herhangi bir bahaneye sığınmadan devretmiş olanda bir parti geleneğinden geliyoruz.

“CHP İktidar Bloğunun Oyununu Bozdu”

Demokrasinin her sıkıştığı dönemde Cumhuriyet Halk Partisi bunu açacak olan mekanizmaları geliştirdi. Burada da Türkiye çapında örgütlenmiş olan bir siyasal parti olan İYİ Partinin, çeşitli yasal engellemeler yaparak seçime girmemesi konusunda oluşan iktidar bloğunun oyununu da Cumhuriyet Halk Partisi kendi içinden 15 Milletvekilinin İYİ Partiye bir parti görevi olarak geçmesini sağlayarak, İYİ Partinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde grup kurmasını bu yolla demokrasinin, engelli demokrasi olmaktan, bir partinin engellenmesi sonucu milli iradenin temsil edilememesi noktasında burada olaya bütün ağırlığıyla el koymuş ve demokrasinin önünü açmıştır.

“İttifakı İnsanlar Çok Farklı Anlıyor”

O konuda şuanda çok uzun boylu bir açıklama yapmak istemiyorum, çünkü bu partinin yetkili organlarında konuşulabilecek bir şey. Fakat burada ittifakı insanlar çok farklı anlıyorlar. İttifaka giren partiler yene aynı tek, tek girmiş gibi kendi aday listelerini kendileri yapıyor. Yalnız ittifak yapan partilerinin oyları birlikte sayılıp, sonra tekrar milletvekilliği çıkarılacak şekilde taksim ediliyor. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisinin ittifak şeklinde, belli ittifakların içine girmesinin de, ne ittifaka giren partinin ideolojisini belirleme anlamında, nede kendi ideolojisinden taviz verme anlamında bir sıkıntıya sebep olacağını düşünmüyoruz. Tabi partinin Genel Başkanı, parti meclisi ve merkez yönetim kurulunun alacağı kararlar doğrultusunda işleyiş olacaktır. Türkiye’yi aydınlık günler bekliyor” diyerek sözlerinin noktaladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri