ÇAKIR MEDYA

“Müze, Geçmişi Öğrenerek Bugünü Anlamamıza Yardımcı Olur”

“Müze, Geçmişi Öğrenerek Bugünü Anlamamıza Yardımcı Olur”
21 Mayıs 2015 - 10:11

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar 15-21 Mayıs Müzeler Haftası Dolayısı İle Bir Mesaj Yayınladı.

Adsız

Yayınladığı mesajında ‘’Müze: sanat, bilim, tarih ve kültürle ilgili eserlerin halka gösterilmek için sergilendiği ve geçmişle aramızda kültür köprüsü oluşturan eğitim kurumlarıdır. Geçmişi öğrenerek bugünü anlamamıza yardımcı olurlar.  Son yıllarda yeni bir turizm destinasyonu olarak yükselen bir değer olmasında müzelerimiz önemli bir fonksiyon taşımaktadır. Son yıllarda yeni bir turizm destinasyonu olarak yükselen bir değer olmasında müzelerimiz önemli bir fonksiyon taşımaktadır.
yunus_emre-21-214x300

DDDDÜlkemiz çok köklü tarihi geçmişi nedeniyle kültür varlıkları yönünden dünyanın en zengin ülkelerinden birisidir. Türkiye, birçok medeniyete beşiklik etmiş, farklı kültür ve inançların bir arada yaşadığı tarihî birikimiyle dünyanın en özel coğrafyalarından biridir. Anadolu’nun binlerce yıl geçmişe uzanan kültürel birikimine, bugün müzelerimiz aracılığıyla şahitlik ediyoruz. İnsanlığın belleği olan müzeler, tarihin izlerini barındıran, geçmişin birikimini günümüze taşıyan çok özel mekânlardır.
Tarih içinde yolculuk yapmamıza imkân sağlayan müzeler, Anadolu’nun kültürel dağarcığını, tarihî mirasını daha iyi kavramamıza, geçmişle bugün arasında köprü kurmamıza yarayan en uygun ortamlardır.

Unutmayalım ki, bugünü anlamak ancak dünü tanımak ve anlamakla, geçmiş zamanda nelerin nasıl yaşandığını bilmekle mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle Müzeler Haftası’nı kutluyor, tarih ve kültür mirasımızın korunması görevini başarıyla üstlenen müzelerimizin tüm çalışanlarını sevgiyle selamlıyorum” dedi

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri