ÇAKIR MEDYA

“Öğrenciler Çanakkale’den İbret Alarak Dönmeli”

“Öğrenciler Çanakkale’den İbret Alarak Dönmeli”
22 Nisan 2015 - 9:11

IMG_7574

Vali Balkanlıoğlu, ”Öğrencilerimiz Çanakkale’den İbret Alarak Dönmeli”

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü nedeniyle  Ordu Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Umutlu Mutlu Yarınlar” projesi kapsamında 40 izci öğrenci Çanakkale’ye yolcu edildi.

Polisevinde düzenlenen uğurlama programına, Vali İrfan balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “40 izci gencimizin Çanakkale’ye kadar uğurlanması beni de çok duygulandırdı” diyerek, dedesinin de 29 yaşında Çanakkale Savaşı’nda şehit olduğunu ve Çanakkale’de  yattığını öğrencilerle paylaştı.

Vali Balkanlıoğlu, ”Vatan için yok olma mücadelesi gündeme geldiğinde yaş meselesi ortadan kalkmış, 15-16 yaşında gencecik vatan evlatları, ana kuzuları orada şehit olmuşlar. Ama buna karşılık düşmanı hezimete uğratmışlar. Düşmanlar İstanbul’a gidip bayrağımızı dikeriz diye geldikleri Çanakkale’de ağır bir yenilgiye uğrayıp birçok kayıp vererek geriye dönmüşlerdir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, Allah’a imanınız kuvvetli olduğu sürece, ben şehit olmaya gidiyorum dediğiniz sürece, bu memlekete kimsenin gücü yetemez” diye konuştu.

“Çanakkale’yi gördüğünüzde orada yaşananlardan, onlardan büyük ibret almanız lazım” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Basit şeylerle birbirimize düşman olmayacak, birbirimize sarılacağız. Allah yolunuzu açık etsin. Buna vesile olan il Emniyet Müdürümüze, size izin veren velilerinize çok teşekkür ediyorum” dedi ve öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise konuşmasında, “100. yıl dolayısıyla Çanakkale Savaşı’nın ne anlama geldiği, şehitlerimizin bize neyi miras bıraktığını görmek adına hazırlanmış olan bu program çok önemli. İl Emniyet Müdürümüzü ve Valiliğimizi özellikle tebrik ediyorum. Yarına umutlu bakabilmek için bugünü iyi inşa etmek lazım ama dünü de çok iyi bilmek gerekiyor. Dolayısıyla yavrukurtlar diye ifade ettiğimiz izci çocuklarımızı özellikle bugün çıktıkları bu yolda uğurlarken, emeği geçen  herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur ise 12-16 yaş grubunda bulunan 8 tanesi kız toplam 40 öğrenciyi Çanakkale’ye gönderdiklerini söyleyerek, katılımlarından dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkürler etti.

Konuşmaların ardından Vali irfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri 40 izci öğrenciyi otobüse bindirerek, iyi yolculuklar dileğinde bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri