ÇAKIR MEDYA

OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ

OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ
16 Nisan 2018 - 17:59

81 İl de yapılan eş zamanlı basın açıklaması ve oturma eylemi Ünye CHP İlçe Başkanlığının da katılımıyla Ordu da da yapıldı . Ordu CHP İl Başkanı Atilla ŞAHİN  Yaptığı  basın açıklamasında ;

Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam bir yıl geçti. 15 Temmuzdaki FTÖ darbe girişiminin ardından 20 temmuzda ilan edilen OHAL altında gidilen referandum , meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini Ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında , ( EVET ) demenin devletin tün kurumlarıyla desteklendiği, ( HAYIR ) demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.

Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşılarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi ; İnsan hakları, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK lar eliyle Parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.

AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış ; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile Ülkemizde hiç kimsenin can güvenliği kalmamıştır.

OHAL Nedir ;

OHAL, On ekimde katledilen çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır.

OHAL, Ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan cop tur.

OHAL, Ahmet ŞIK başta olmak üzere hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır.

OHAL, İşçi grevlerini ertelemek , grev çadırlarına müdahale etmektir.

OHAL, İşlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açlığa yatıran Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır.

OHAL, Dünya ca ünlü kimi bilim adamlarını FETÖ yalanıyla üniversitelerden atmaktır.

OHAL, Tiyatro oyunlarını yasaklamaktır.

OHAL, Muhaliflerini ( terörist ) olarak tanımlayabilmektir.

OHAL, Ankara Kızılay da insan hakları anıtını göz altına almaktır.

OHAL, Madende oğlu 4 yıldır yatan anaya ; artık yürüyemezsin, yasak artık demektir.

OHAL, On binlerce taşeron işçiyi haksız bir şekilde kadro dışı bırakmaktır.

OHAL, Boğaziçi Üniversitesindeki öğrencilerin ( okuma hakkını ) elinden alabileceğini söylemek ve öğrencileri tutuklatmaktır.

OHAL, Milli iradeyi yok sayarak belediye başkanlarını görevden uzaklaştırmak belediyelere kayyum atamaktır.

OHAL,Laik eğitim bildirisi dağıtmak isteyen öğrencinin göz altına alınması, 16 Nisan referandumunda ( hayır ) propagandası yapan vatandaşın kolunun kırılmasıdır.

OHAL, Seçilmiş milletvekillerini hukuksuz bir şekilde tutuklatmak ve yargılatmaktır.

OHAL, Hakimlerin, savcıların bir parti genel başkanının önünde iliklediği cübbelerdir.

OHAL, Yasamayı yürütmeyi ve yargıyı tek adamın iki dudağının arasına hapsetmektir.

OHAL, Doların 4 TL yi , Avro nun 5 TL yi aşmasıdır. Türk Lirasının kaybettiği değerdir.

OHAL, Satılan şeker fabrikası, açlık sınırı altındaki asgari ücret, artan enflasyon dur.

OHAL, Twitter daki 280 karakterden, facebook taki ( beğen )  butonundan korkmaktır.

OHAL, 12 eylül cuntasına özenenlerin, askeri darbe dönemlerine rahmet okuttuğu bir düzenin adıdır.

İlan ederken 1.5 ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır.

Bu gün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle müdahale etme vaadi ile gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.

Bizim talebimiz kesindir ; Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine DERHAL son verilmelidir.

Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır.

Sendikalar , meslek odaları ve birlikleriyle sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır.

Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden, çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir.

Sadece bu meydandan değil Türkiye nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara daki saraylıları uyarıyoruz.

Bizler  OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ  ! dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri