ÇAKIR MEDYA

Ordu Okuyor

Ordu Okuyor
03 Haziran 2015 - 18:09

“Bir Kitap da Sen Anlat” Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

Adsız

 “Ordu Okuyor Kampanyası” ve “Ben de Başarabilirim Projesi” kapsamında Anaokulları, ilkokullar, Ortaokullar ve Ortaöğretim okullarında düzenlenen “Bir Kitap da Sen Anlat yarışmasının ödül töreni yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

yunus_emre-21-214x300 Numan KurtulmuÅŸTörenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, “Her okulda, her sınıfta öğrencilerimiz bizzat özümseyerek, jest ve mimikleriyle içine sindirerek bu projeye destek verdiler” dedi ve “Bizlere verdiği değerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diyerek Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür etti.

Kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla hazırlanan ve 19 ilçenin katılımıyla gerçekleştirilen Bir Kitap da Sen Anlat yarışmasında dereceye giren Öğrencilere ödüllerini veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, öğrencilere yönelik hazırlanan projenin önemine değinerek, güzel bir hizmette bulunulduğunu ifade etti ve İrlandalı yazar Christy Brown’un dünyanın en iyi otobiyografi kitaplarından bir tanesi olan Sol Ayağım kitabını başarıyla sunan Turnasuyu Kız Anadolu lisesi öğrencisi Tuba Baysal’ı tebrik etti.

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Tuba Baysal tarafından gerçekleştirilen sunumu izlerken gözyaşlarını tutamadığını belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Kitap’ta engelli insanların hayatla mücadelesi anlatılıyor. Engelli durumda olan kimselerin ailelerine destek olmamız lazım” diye konuştu.

Konuşmasında kitap okumanın önemine de değinen Vali Balkanlıoğlu, “kitap okumak çok güzel bir alışkanlık. Çok kitap okuyan kişi hayatta başarılı olur, kelime haznesi ve iletişim becerisi artar. Düzenlenen bu tür etkinliklerin daha geniş salonlarda daire müdürlerine, yöneticilere ve halka mutlaka izlettirilmesi gerekiyor. Öğrencilerimiz çok iyi hazırlanmış” dedi.

Ödül töreni, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun ödül alan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ve sarı kız adlı türkünün seslendirilmesinin ardından sona erdi.

2012 yılında başlayan “Bir Kitap da Sen Anlat” projesi kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalarda İlkokullarda 41.560, Ortaokulda 55.926, Liselerde 31.837 genel toplamda ise 129.323 kitap anlatıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri