ÇAKIR MEDYA

Ordu ve Samsun Medyası, Avrupa’ya Açıldı

Ordu ve Samsun Medyası, Avrupa’ya Açıldı
24 Mayıs 2015 - 17:07

Adsız
“Ünye’den Dünya’ya AB İle Medya Açılımı” projesi kapsamında, Ünye başta olmak üzere Ordu ve Samsun’dan 10 kişilik medya mensubu Hollanda’da çeşitli temaslarda bulunarak, Hollanda medyasını yakından inceleme fırsatı yakaladı…

“Ünye’den Dünya’ya AB İle Medya Açılımı” projesi kapsamında, Ünye’den 7, Ordu’dan 2 ve Samsun’dan 1 medya çalışanı “Avrupa Yerel Medyası ile entegrasyonunun sağlanması” amacıyla 8 günlüğüne Hollanda’ya gitti.

Yerel medya çalışanları, çalışma ziyaretleri kapsamında Hollanda’da ilk olarak merkezi Rotterdam da olan ve 16 yıldır faaliyetini sürdüren Deniz Radyo Televizyon (DRT)’u ziyaret etti.

Numan KurtulmuÅŸMedya çalışanları, DRT çalışanlarından internet televizyonculuğu ve çalışmalar hakkında bilgiler alırken burada yaklaşık 1 saat süren canlı yayına da katıldı.

Gazeteci Zeki Şahin’in hazırlayıp sunduğu programda Proje ve heyet başkanı şakir gürel projenin amacını anlattı.

Yapılan canlı yayının ardından heyet, hollanda’nın Rotterdam kentinde aktif olan haftada yarım saat Hollandaca programlar yapan Aktüel TV’yi ziyaret etti.

Yazılı basını da inceleyen 10 kişilik ekip, Hollanda’nın ilk dergilerinden biri olan Ekin Dergisi Sahibi Ayhan Sucu ile de görüşerek yazılı basının Hollanda’da ki çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Heyet ziyaretler kapsamında Çanakkale Ruhunu Hollanda’da Yaşatan Gazeteci-Yazar Emekli Bankacı Bülent Türker’in müze evini de ziyaret etti.

Çanakkale savaşının 100. yıldönümü nedeniyle evini Çanakkale Müzesine çeviren Türker’in müzede bulunan eserleri tek tek toplayarak sergileme çabası Türk gazetecileri hem duygulandırdı hem de onurlandırdı.

Mektup adresine, Bülent Türker Rotterdam yazıldığında, kendisine mektupların ulaştığını da ifade eden Türker,  kendisini ziyaret eden 10 kişilik medya ekibine, yazdığı kitaplardan bazılarını imzalayarak hediye etti.yunus_emre-21-214x300

Ünye, Ordu ve Samsun medyası, Avrupa’nın en büyük Türk Internet radyosu Taksim FM’i de ziyaret etti.

Bölgenin en yaygın ve etkili radyo istasyonunu olan taksim FM’in çalışmaları ve yayın politikası hakkında bilgi alan heyet başkanı Şakir Gürel kendisini ağırlayan radyo yöneticisi Mehmet Okkabaş’a içinde Ordu, Samsun ve Ünye’nin tanıtımına ilişkin broşürlerin bulunduğu çanta hediye etti.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri