ÇAKIR MEDYA

“ SAĞLIK, AŞIYLA KORUMA ALTINDA”

“ SAĞLIK, AŞIYLA KORUMA ALTINDA”
27 Nisan 2018 - 16:21

Bu yılki aşı haftasının temasının ‘sağlık, aşıyla koruma altındadır’ olarak belirlendiğini ifade eden Ünye İlçe Sağlık Müdürü Dr.Saliha YEŞİLDUMAN,. 24 – 30 Nisan 2018 tarihleri arasında  gerçekleştirilecek olan Dünya Aşı Haftası etkinlikleri ile yine aşılama konusunda sağlık personelinin ve toplumsal  duyarlılığının ve farkındalığının artırılması yolu ile öncelikle kızamık ve polio eksik aşılı ve aşısız 5 yaş altı çocukların aşılarının tamamlanması ve erişkinlerde de aşılanma talebinin artırılması hedeflenmektedir.

 

Dr.Saliha YEŞİLDUMAN,  DaBT (karma aşı) difteri, boğmaca ve tetanozdan, polio aşısı çocuk felcinden, hepatit B aşısı Hepatit B’ye bağlı B tipi sarılık,  siroz ve karaciğer kanserinden, hepatit A aşısı A tipi sarılıktan, suçiçeği aşısı suçiçeği hastalığından, Hib aşısı H. influenza tip b’ye bağlı menenjit, zatürre ve orta kulak iltihaplarından, BCG aşısı veremden, KKK (Kızamık-kabakulak-kızamıkçık) aşısı kızamığa bağlı zatürree, orta kulak iltihabı ve SSPE (subakut sklerozan panensefalit) hastalığından, doğumsal kızamıkçık sendromu ve kabakulaktan, Konjuge Pnömokok aşısının ise zatürree, beyin iltihabı ve kan zehirlenmesinden koruduğunu ifade etti.

      Ayrıca Dr.Saliha YEŞİLDUMAN Aşı uygulamalarının aile sağlığı merkezlerinde ücretsiz olarak yapılmakta olduğunu belirtti. Aşı takviminde yer alan aşılar çocukluk yaş grubu ve risk gruplarında yer alan kişilere Sağlık Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak uygulanmaktadır. dedi.

 

        Çocuğunuzun sağlığını koruması ve gelecekte sağlıklı bir yaşam sürmesi için aşılarını ihmal etmeyin! 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri