ÇAKIR MEDYA

TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ ORDU

TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ ORDU
09 Mayıs 2015 - 14:05

Adsız

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, çevre yönetim faaliyetlerinin başarıyla devam etmesi, uygulamaların hedefine ulaşması, bireylerin ve toplumun çevre konularına karşı duyarlılık ve farkındalıkla konuya sahip çıkmasını sağlamak amacıyla 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Temiz Çevrem” kampanyası gerçekleşti.

Kampanya çerçevesinde ülke çapında sokak, park, bahçe, sahil, deniz gibi ortak kullanım alanlarında temizlik seferberliği yapıldı. Bu kampanya ile toplumda çevre duyarlılığının sağlanmasıyla belediyelerin atık yönetimindeki rollerine dikkat çekilerek çevre konularının sosyal ve kültürel bir olgu haline getirilmesi amaçlanıyor.

Etkinlik çerçevesinde Pazartesi günü Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selahittin Aydın ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları, OBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ ne bağlı personelin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında dalgıç ekibiyle Altınordu iskelesinde deniz temizliği yapıldı.

5-7 Mayıs tarihlerinde ise Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personelince; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Temiz Çevrem Kampanyası” kapsamında Akkuş ve Mesudiye ilçelerinde ”Atıkların Kaynağında Ayrıştırılması ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim düzenlendi.

Eğitimde bitkisel atık yağlar, atık piller, ambalaj atıkları konularında muhtarlar, din görevlileri, ev hanımları ve öğrencilere yönelik bilgiler verildi. Yetkililerin yaptıkları bilgilendirmelerde; atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümün doğaya ve ülke ekonomisine katkılarından bahsedilirken, 1 litre bitkisel atık yağın bir milyon litre suyu kullanılamaz, beş milyon litre suyu da içilemez hale getirdiği belirtildi. Ayrıca, bir adet atık pilin toprağa verdiği zararın bir ton çöpün çevreye verdiği zarardan daha fazla olduğu belirtilerek çevre konusunda duyarlılığın artması talep edildi.

Eğitimin ardından Akkuş ilçesinde; Akkuş ilçesi Küçük Kertil mesire yerinde Akkuş Belediye Başkanı ve çalışanları, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları, muhtarlar ve din görevlileri; Mesudiye ilçesindeki etkinlikte ise eğitimin ardından Mesudiye ilçesi Hükümet Konağı mevkiinde Mesudiye İlçe Kaymakamı, Mesudiye Belediye Başkan Vekili ve çalışanları, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları ile birlikte çöp toplandı.

Etkinlik kapsamında 6 Mayıs’ta ise Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve çalışanları, Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları, Altınordu Belediyesi çalışanları, Ordu Defterdarlığı, Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının katılımı ile Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda çöp toplandı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri