ÇAKIR MEDYA

TSİP EMEKLİLERİN HAKLARINI GERİ İSTEDİ

TSİP EMEKLİLERİN HAKLARINI GERİ İSTEDİ
17 Nisan 2018 - 3:01

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz, 12 milyon emeklinin 4 milyonunun geçim sıkıntısı nedeniyle çalıştığını ve iş aradığını belirtti.

Emekli aylıkları arasından büyük eşitsizlik olduğuna da dikkat çeken TSİP Başkanı Oğuz, mevcut iktidar döneminde emekli aylıklarının milli gelir oranında %34 gerilediğine değindi.

Başkan Oğuz, Milletvekillerinin süper emekliliğine ilişkin söylemlerde de bulunarak, “hiç ödeme yapmadan aldığını bu para halk adına sizlere haram olsun” dedi.

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) Başkanı Salim Oğuz: “Türkiye’de sayıları 12 milyonu aşan emeklilerimizin, 4 milyonu geçim sıkıntısı nedeniyle çalışıyor yada iş arıyor. Emeklilerimiz milli gelir artışından pay alamıyor, emekli aylıkları arasında büyük eşitsizlikler bulunuyor. Her üç emekliden biri çalışıyor ya da iş arıyor, 2002 yılından buyana çalışan yada iş arayan emeklilerin sayısında %150 artış var. AKP döneminde emekli aylıkları milli gelire göre %34 oranında geriledi, emeklilik yaşı ve prim günü sayısı arttı.

Süper emeklilik yasası 2003 yılında AKP’nin mecliste oylamaya sunmasıyla, CHP, MHP ve AKP milletvekillerinin oybirliği ile itirazsız en çabuk kabul edilen yasa olarak, haksız ve anayasanın eşitlik ilkesine uymamasına rağmen kabul edilmiştir. Hiçbir milletvekili bu haksız ve adaletsizlikle mücadele etmedi. Milletvekillerinin süper emeklilik maaşı 9 bin 556 lira, hiç ödeme yapmadan aldığınız bu para halk adına sizlere haram olsun” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri