ÇAKIR MEDYA

Tüm Köy Sen: “Emeğimize, ürünümüze sahip çıkacağız.”

Tüm Köy Sen: “Emeğimize, ürünümüze sahip çıkacağız.”
27 Nisan 2018 - 15:51

            Tüm Köy Sen Ordu Şubesi yönetim kurulu üyeleri Kökenli Mahallesi’ndeki toplantıda üreticilere 2 Mayıs’ta saat 13.30’da TESK HOTEL’de yapılacak olan fındık paneline katılım çağrısı yaptılar.

Çevre mahallelerden de katılım olduğu toplantıda konuşan Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) Ordu Şube Başkanı Zekayi Sağra,”Her yıl aynı sorunları konuştuk. Hükümet ve fındık tekelleri bildiklerini okudular. Artık zaman değişti, üretici köyünün de bir sendikası var. Tüccarlar, ihracatçılar hep örgütlü idi. Biz üretici köylüler de dağınıktık. Bu nedenle ne kadar dert yansak da sözümüz geçmiyordu. Bunu değiştireceğiz. Birlikte olmak ve mücadele etmek zorundayız. Ürünümüze ve emeğimize sahip çıkacağız.” dedi.

Gücümüzü birleştirirsek kazanırız

            İlginin yoğun olduğu toplantıda sorularını dile getiren üreticiler, “Bekleyerek, umarak işlerin düzelmediğini öğrendiklerini” belirterek birlikte davranmanın gerekliliğini vurguladılar. Toplantıda sendikanın kuruluş süreci hakkında da bilgi veren Sağra, “Ürettiğimiz ürünün giderini bile karşılayamaz olduk. 2017 fındığın maliyetini Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı 8.75 TL olarak açıkladı ama fındığımızı 8.50TL’ye satmak zorunda kaldık. TMO ise 10TL’ye aldı. Göz göre gör zarar ettirildik. Güçlerimizi birleştirirsek kazanırız ve zarar etmeyiz. Sendikaya üye olarak birlikteliğimizi büyütmeliyiz.” dedi.

Panel başlangıç olsun

            Panelde tarım alanında uzman olanların konuşacağını belirten Sağra, “02.Mayıs’ta yapacağımız panel önemli. Fındık politikasının üretici lehine nasıl değiştirilmesi gerektiğini tartışacağız ve taleplerimizin gerçekleşmesi için çabamız sürecek.        Sesimizin gür çıkması için omuz omuza olmak zorundayız. Panele mutlaka katılım sağlanmalı, ürünümüze, emeğimize sahip çıktığımızı göstermeliyiz.” dedi.

Toplantıdan sonra Teyneli, Öceli, Yemişli, Çavuşlar, Akpınar Mahallelerine giderek panel çağrısı yapıldı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri