ÇAKIR MEDYA

Tüm Köy Sen Gülyalı’da Fındığı Konuştu

Tüm Köy Sen Gülyalı’da Fındığı Konuştu
26 Nisan 2018 - 16:15

Tüm Köy Sen Ordu Şubesi yönetim kurulu üyeleri Gülyalı’daki toplantıda fındık üreticilerinin yoksullaşmasının nedenlerini tartıştı, üreticileri 2 Mayıs 2018 tarihinde TESK HOTEL toplantı salonunda yapılacak panele davet ettiler.

Panel çağrılarıyla birlikte örgütlenme çalışmalarını da sürdürdüklerini belirten Tüm Köy Sen Ordu Şube Başkanı Zekayi Sağra, “Fındık ve diğer tarım ürünleri hakkında herkes konuşuyor ama üreticiye bir şey sorulmuyor. Sanki üretici emir kulu. Üretecek, ürününü pazara indirecek, ne fiyat verirlerse kabul edecek. Artık bu gelenek bozulmalı. Bunun tek bir yolu var o da bir araya gelip sendika etrafında örgütlenmek.”dedi.

Sürekli konuşacağız, taleplerimizin takipçisi olacağız

Toplantıda fındıkta yaşanan sorunlar hakkında düşüncelerini dile getiren üreticilerin sorunlarını yanıtlayan Sağra, “ Mağduriyetimiz her yıl artıyor. Maliyetler artıyor ama ürünümüzün değerini istediğimizde ‘fazla’ diyorlar. Ülkemizin en önemli döviz kaynağı olan fındıktan üreticiler yararlanamıyor. Topluyoruz, harman yapıyoruz sonra da alın hayrını siz görün diyerek tüccara, ihracatçıya emeğimizi, ürünümüzü teslim ediyoruz. Hükümet de üreticinin yanında değil. Çıkardıkları yasalarla tarım şirketlerini koruyup kolluyor. Yasal hakkımız olan GSMH’ın yüzde birinden aşağı olmaması gereken tarım desteğimizi bile alamıyoruz. Bir araya gelerek sürekli konuşmalıyız, taleplerimizi dillendirip takipçisi olmalıyız. Hakkımızı almak için her yol meşrudur.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri