ÇAKIR MEDYA

Tüm Köy Sen: “Sesimiz daha da gür çıkacak”

Tüm Köy Sen: “Sesimiz daha da gür çıkacak”
25 Nisan 2018 - 11:00

         Tüm Üretici Köylüler Sendikası Ordu Şubesi panele çağrı gezilerine Aybastı ile devam etti. Sendika temsilcileri çağrı afişlerinin asmaları için esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Esnaf ziyaretinden sonra kahvehaneleri dolaşan Tüm Köy Sen Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra ve yönetim kurulu üyeleri Tuncay Zengin, Akif Alan fındık politikalarının üretici lehine olması için sendikanın güçlü olması gerektiğini belirterek panele çağrı yaptılar.

Yalnızca köylü fiyat belirleyemiyor

            Üreticilere seslenen Sağra,” Dikkat edelim yalnızca üretici olarak ürünümüzü fiyat belirleyemeyen bizleriz. Alışveriş yaptığınızda toplu iğnesinden ayakkabısına, beyaz eşyadan ekmeğe kadar tüm ürünlerin fiyatını imal edenler belirliyor. Biz de fındık, kivi, çilek, bal, patates, domates gibi tarım ürünleri üretiyoruz. Hangisinin fiyatını belirleyebiliyoruz? Tüccar, ihracatçı ne verirse onu kabul ediyoruz. Böyle gitmez. Bu uygulama değişmeli. Hükümetin ısrarla savunduğu serbest pazar uygulamasına son verilmeli. Ürünümüz değerini bulmalıdır.” dedi.

Birlikte başaracağız

Sağra, “Bu olumsuz gidişi lehimize dönüştürebiliriz. Ancak tek koşul yan yana gelip çıkarlarımız için ortak sesi çıkarmaktır. Bizler farklı partileri desteklesek de aynı oranda ve biçimde sömürülüyoruz, mağdur ediliyoruz. Sendikamız Tüm Köy Sen’e üye olarak güçlenmemiz gerekir. Başka seçeneğimiz yok.” dedi.

Panelde sesimizi yükselteceğiz

Üreticileri panele davet eden Sağra, “ Tarım politikalarının nasıl olması gerektiğini ve taleplerimizi dillendirmek için bir panel düzenliyoruz. Sendikamızın Örgütlenme Uzmanı Sedat Başkavak, Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör ve Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Zafer Şenyurt’un konuşmacı olduğu panelimiz 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 13.30’da TESK Hotel toplantı salonunda yapılacak.” diyerek panele çağrı yaptı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri