ÇAKIR MEDYA

Tüm Köy Sen: “Yeşil altınımıza sahip çıkalım.”

Tüm Köy Sen: “Yeşil altınımıza sahip çıkalım.”
29 Nisan 2018 - 22:10

Fındığı ‘yeşil altın’ olarak niteleyen Tüm Köy Sen 2 Mayıs’ta yapacağı panel için çalışmalarını hızlandırdı.

İlçe ve köy gezilerinden sonra Altınordu Cumartesi Pazarı ve çevresindeki köy kahvehanelerini dolaşan Tüm Köy Sen yöneticileri hem panele çağrı bildirisi dağıttı hem de esnaflara afiş astılar.

Kahvehanelere girerek sesli çağrı yapan Tüm Köy Sen Ordu Şube Sekreteri Tuncay Zengin, “Fındığımıza ve ürettiğimiz diğer tarım ürünlerimizin değerini almak için bir araya gelmek zorundayız. Suskun kaldıkça, iktidarın yapacağı açıklamayı bekledikçe hep mağduriyet yaşadık. Artık sesimizi yükseltmek gerekiyor. Bu nedenle panelimiz önemli. Panelde sorunlarımızın çözüm yollarını tartışacağız. Tüm üretici köylüyü panelimize bekliyoruz.” dedi.

Ürünümüzün değeri bilelim

            Fındığın önemli döviz kaynağı olduğunu belirten Zengin, “Fındığın yüzde 80’i bizde ama söz sahipleri uluslar arası şirketler-tekeller. Onlar örgütlü biz ise dağınığız. Sendika olarak bu olumsuz gidişe dur demek için varız. Örgütleneme büyüdükçe yaptırım gücümüz de artacaktır. Fındıktan üretici dışında her kesim kazanıyor. Ürünümüze, emeğimize sahip çıkarak bu oyunu bozmalıyız.” dedi.

Ürün bazlı destek istiyoruz

            Sendika olarak tarım yasaların değiştirilmesi gerektiğini anlatan Zengin, “Başta kooperatifleri yok eden 4572 sayılı birlikler yasasının olmak üzere, şirketleri koruyan tüm tarım yasaları değişmeli. Alan bazlı destek yerine ürün bazlı destek yasası çıkarılmalı. Kısacası, üretici köylüyü ve ürününü koruyan yasalar istiyoruz.  Bunun yolu da birlikte olmak ve hükümetlere baskı yapmaktır. 24 Haziran seçimlerinde bunları da düşünmek zorundayız.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri