ÇAKIR MEDYA

“Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması” Başarıyla Gerçekleştirildi…

“Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması” Başarıyla Gerçekleştirildi…
12 Nisan 2018 - 11:27

“Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması” Başarıyla Gerçekleştirildi…

ÜNYE – Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde düzenlenen; ilçemizde ise proje ortağı Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) tarafından organize edilen ‘Kuran ve Sünnet Bütünlüğü’ konulu ve ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ temasıyla üç dil ve on bir ayrı kategoride yapılan “Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması”, 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 10:00’da tüm Türkiye ile aynı anda gerçekleştirildi.

Her Yaştan Yarışmacı

Yarışma hakkında bilgi veren dernek başkanı Hüseyin Dikici; “Yurt içi ve yurt dışından 700 bine yakın kişi yarışmaya başvurdu. Yarışmacıların yaşlarına göre belirlenmiş 11 ayrı kategoride düzenlenen yarışma; Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde gerçekleştirildi. Her kategori sorularının ayrı hazırlandığı yarışma, A Kategorisi (10 yaş altı), B Kategorisi (10-14 yaş), C Kategorisi (14-19 yaş), D Kategorisi (19-30 yaş), E Kategorisi (30 yaş üstü), F Kategorisi/İhtisas Kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri, imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler vs.), G Kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H Kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I Kategorisi (Türkçe online), J Kategorisi (İngilizce online), K Kategorisi (Arapça online) olmak üzere 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Yazılı sınava giren adaylar ilçelerinde belirlenen okullarda; online başvuru sahipleri ise online sistem üzerinden sınava tabi tutuldu. Uzun bir süreden beri emek sarf etiğimiz bir yarışmaydı. Ünye, Çaybaşı, Akkuş ve İkizce ilçelerindeki hemen hemen tüm okullar ziyaret edildi ve öğrencilere yarışmamız tanıtıldı, afişler, broşürler dağıtıldı ve kayıtlar yapıldı. Nihayet bugün de hayırlısıyla sınavı gerçekleştirerek neticeyi görmüş olduk. Ufka Yolculuk, ülkemizin marka olmuş prestijli bir yarışmasıdır. Çoğu yarışmacımızın ciddi bir şekilde hazırlandığını gördük. Yarışma süresince bizlerden yardım ve desteklerini esirgemeyen Ordu Büyükşehir Belediyesine, Ünye Kaymakamlığına, Ünye Belediyesine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, gönüllü salon gözetmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

En Geniş Sivil Katılımlı Yarışma

Konuyla ilgili açıklama yapan Yarışmanın İl Sorumlusu Halil İbrahim Uygur; “Ufka Yolculuk, Türkiye’nin en geniş sivil katılımlı yarışması özelliği taşıyor, aynı zamanda çalışanları ve katılımcıların tamamı gönüllülerden oluşan büyük bir organizasyondur. Bu yarışmanın amacı dini, doğru ve sahih kaynaklardan öğrenmek, inanç değerlerimizi hiçbir şüpheye mahal bırakmadan insanlarımızla buluşturmaktır. Ufka Yolculuk Yarışmasına katılım, her geçen yıl bir önceki yıla oranla artarak büyük bir heyecan ve coşkuyla her yaş ve kesimden yarışmacıların katılımıyla gerçekleşmektedir” dedi. Bu yıl Türkiye’nin değişik yerlerinden 700 bin civarında başvurunun yapıldığını belirten Uygur; Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde yaklaşık dört bin kişinin kayıt yaptırdığını belirtti. Yarışmayı 8 Nisan Pazar günü saat 10.00’da Türkiye ile aynı anda Ünye ve çevresindeki 28 sınav merkezinde, 150 salonda ve 175 gönüllü gözetmen eşliğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yarışmanın İçeriği

Yarışma kapsamında 6-10 yaş aralığındaki A kategorisi yarışmacılara, Peygamber Efendimiz’in hadisleri ve örnek hayatını resimli hikâyelerle anlatan Mürşide Uysal’ın ‘Peygamberimizden Dini Hikâyeler’ isimli kitabından; 11-14 yaş aralığındaki B kategorisi yarışmacılar ile C, D, E ve F kategorileri yarışmacılarına merhum Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan’ın ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ isimli kitabından sorular yöneltildi. G, H ve K kategorilerinde yarışanlar Riyazu’s Salihin kitabının Arapça çevirisinden; J kategorisinde yarışanlar ise İngilizce çevirisinden sınava tabii tutuldular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri