ÇAKIR MEDYA

ÜNYE ÇİMENTOYU KAOSA SOKAN İSİMLER HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

ÜNYE ÇİMENTOYU KAOSA SOKAN İSİMLER HAKKINDA ŞOK İDDİALAR
11 Ağustos 2022 - 1:08

OYAK Çimento-Beton- Kağıt Grubu Başkanı Suat Çalbıyık’ın Ünye’de ki krize müdahale etmesinin ardından Oyak Çimentoya bağlı Ünye tesislerinde yeni gelişmeler yaşandı.

Son yıllarda çevreciler, siyasiler, halk ,basın ve bayileri ile  karşı karşıya gelen, sık sık sorunlar yaşayan işletmeye en üst düzeyde yönetici geldi. Gecen hafta perşembe Ünye’ye gelen OYAK Çimento-Beton- Kağıt Grubu Başkanı Suat Çalbıyık’ın işletmede ki kaosa müdahale ettiği gelen ilk bilgiler arasında olmasına rağmen fabrikadan henüz kamuoyuna  herhangi bir aydınlatma yapılmadı.

Çalbıyık’ın görüşmelerinin ardından bazı üst düzey yöneticilerin uyarıldığı, Genel müdür Deniz Arslan, Satış direktörü Serkan Dereci ve bazı isimler hakkında görevden alındılar veya alınacaklar iddiaları ortaya atıldı. Her ne kadar da olsa iddiaları Oyak çimento doğrulamasa da yakın zamanda konuyla ilgili açıklama geleceği tahmin ediliyor.

Bölgenin en önemli sanayi kuruluşu olan Oyak Çimento bu noktaya nasıl geldi? Neler yaşandı? Yönetimsel başarısızlık söz konusu mu?gelin kamuoyuna yansıyan ve işletmeyi krize götüren nedenleri gözden geçirelim.

VARAN1

Havayı , çevreyi kirlettiği ve insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle bir çok kez eleştirilen , baca ve depolama sahalarından salınan ve depolama alanından  kalkan tozlar her devasında basında çıkmasına rağmen, çevre kurum ve kuruluşlarımızın birçok uyarılarına kulaklar tıkandı, gözlerini kapatıldı ve üç maymun oynandı.

VARAN2

İşletme yıllardır kullandığı ve tahrip ettiği alanlarla ilgili kamuoyunun beklediği düzenlemeleri henüz yapmadı.2015 Yılında Karadeniz Teknik üniversitesine hazırlatılan çevre dostu projeler hayata geçirilmedi. Tahribat ve görüntü kirliliği devam ediyor.

VARAN3

Fabrikanın bulunduğu mahalle halkı toprak kaymasından, maden sahasında ki patlamalardan ve tozdan şikayetçi olmasına rağmen mahalle ile alakalı henüz bir çalışma yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

VARAN 4

Yıllardır Ünye’nin ev sahipliği yaptığı fabrika  şehire yeterli  katkı vermezken ,sosya,kültürel,spor  ve ekonomik olarak tepki almaya devam ediyor.En son vergi levhasının da Ünye’den gitmesi  sert eleştirilerin tuzu biberi oldu.

VARAN 5

Tekelleşme ve sektörde fiyat belirleyici durumuna gelen işletme farklı fiyat politikalarıyla ,ekonominin dinamikleriyle oynadı.En son bayilerin yüksek fiyatlara tepkileri ile ilgili kazan kaldırmaları buna en büyük örnek oldu.

VARAN 5

Siyasiler ile karşı karşıya gelinmesi ise Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Hilmi Güler’in açıklamaları ile ortaya çıktı.Başkan Güler , ”çimento fabrikası burnumuzun dibinde ama en pahalı çimentoyu  biz alıyoruz” demesi krizin boyutunu ortaya koymuştu.

VARAN 6

Ordu’ya farklı ,diğer illere farklı fiyat politikası izleyen fabrika, ayrıca bazı bayilerine usulsüz çıkışlar yaparak satışlar yaparak , bayiler arasında haksız rekabet ortamı sağlayarak, krizin baş aktörü oldu. Şuan bu  iddialar  ayyuka çıkmış durumda.

VARAN 7

Tüm bu   sıkıntılara ve tepkilere sessiz kalan yönetimin kamuoyunu bilgilendirme ve sorunları çözme yerine basın ,medya ve çevre derneklerini susturmayı tercih ettiği görülüyor.  Halkı  ve şehri,  çevresel projelerle rehabilite etmek yerine, yaranın kaşınması hatalı bir tercih olurken .

tüm bu sıkıntıların merkezinde bulunan isimler ise yukarıda bahsedilen Genel müdür Deniz Arslan, Satış direktörü Serkan Dereci olarak gösteriliyor.

Bu iki isim ile  meydana gelen sıkıntılar ve OYAK Çimento-Beton- Kağıt Grubu Başkanı Suat Çalbıyık’ın Ünye’ye gelmesi krizin büyük olduğu yönünde algılandı ki, bu iki isimim istifası yönünde iddialara kamuoyunda dile getirilmeye başlandı.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri