ÇAKIR MEDYA

Ünye Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geçti

Ünye Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geçti
25 Nisan 2015 - 14:49

VİDEO HABER

ghj

Ünye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yürütülmekte olan Türkiye Sağlıklı beslenme ve Hareketli Hayat Programı Uygulamaları kapsamında sağlıklı yaşam için toplumumuzun fiziksel aktiviteye teşvik edilmesi adına 25.04.2015 tarihinde, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri önünden başlayarak sahil boyu istikametinde Çamlık Mevki’ne kadar kamu kurum ve kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla beraber ”Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleşti. Bu yürüyüş sırasında Sağlıklı beslenme ile hareketli yaşam kapsamında sloganların yer aldığı afişler taşınılarak, farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Yürüyüş sonunda açıklamalarda bulunan Ünye Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ali Arif ÖZSÖZ, Sağlıklı yaşamda fiziksel aktivitenin, beraberinde sağlığı getirdiğini ve Kronik hastalıkların büyük nedenlerinin birisinin de hareketsiz yaşam olduğuna dikkat çekti.

Ünye Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ali Arif ÖZSÖZ

”Fiziksel hareketsizlik, dünya genelinde ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almakla birlikte obezitenin ana nedenlerinden birisidir. Bu yüzden fiziksel aktivitenin artırılması sadece bireysel değil toplum sağlığının korunması açısından da önem arzettiği için, toplum tabanlı bir yaklaşım gerektirmektedir.

Çağımızın hastalığı olan obezitenin önlenmesinde sağlıklı beslenme kadar, düzenli egzersiz yapmak da önemlidir. Egzersizi planlı, programlı ve gün içerisinde belli bir kalori harcamaya yönelik olarak yapılan hareketler olarak tanımlayabiliriz. Baktığımız zaman en iyi ve en kolay egzersiz yürüyüştür. Günlük 45 dakika orta hızda yapılan egzersiz, pek çok kronik hastalıkların oluşum riskini azaltmakla birlikte, ideal kiloya ulaşmak yada kiloyu korumak, metabolik hızı artırmak, stres ve depresyondan uzaklaştırmak gibi pek çok faydasını sayabiliriz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, Toplumda sağlık üzerine etkileri hakkında farkındalık oluşturmak ve toplumun düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik etmek amacıyla yürüyüşlerin düzenlendiğini ifade eden Dr. Ali Arif ÖZSÖZ,

Bu yürüyüşlerde ki asıl amaçlarının personellerin fiziksel aktivite yapmalarını sağlamak kadar halkında düzenli olarak fiziksel aktiviteler yapması konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri