ÇAKIR MEDYA

VALİ ÜNYE’DE TEKLİ EĞİTİME GEÇİŞ TARİHİNİ VERDİ

VALİ ÜNYE’DE TEKLİ EĞİTİME GEÇİŞ TARİHİNİ VERDİ
23 Nisan 2018 - 1:09

“Gerekli Ödenek Sağlandığında, 2019 Yılında Tekli Eğitime Geçebileceğiz”

Ordu’da tekli eğitime geçme çalışmalarını da değerlendiren Vali Yavuz, “Hükümetimizin en önemli eylem planlarından bir tanesi, tekli eğitime geçiştir. Bununla ilgili ilimizde de tekli eğitime geçilmesi konusunda ciddi çalışmalar yürütülüyor dedi.

Vali Yavuz,,İlimizde, 23 temel eğitim okulumuzda ikili eğitim yapılmaktadır. İkili eğitim ile eğitim-öğretim gören öğrenci sayısı 17.560’dır. Toplam öğrenci sayısının %12’ine tekabül etmektedir. Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizdeki okullarda ikili eğitim yapılmaktadır.

Ünye ilçemizde ise, 6 okul ve 5 binada 4.648 öğrenci ikili eğitim yapmakta olup, 62 dersliğe ihtiyaç vardır. 40 derslik yapım aşamasında, 2018 yılı ek yatırım programında ise 24 derslik daha planlanmaktadır. Bu durumda toplam 64 dersliğe ulaşılacak olup, ikili eğitim sorunu kalmayacaktır.

Altınordu İlçesinde 24, Fatsa İlçesinde 56 ve Ünye İlçesinde 24 derslik yapımı için gerekli olan 55.209.600 TL ödeneğin %20’si olan 11.041.920 TL tutarındaki miktarı, Milli Eğitim Bakanlığımızdan talep ettik. Talep ettiğimiz ödenekler geldiği takdirde, 2019 yılında Ordu İlinde tekli eğitime geçilebilecektir” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri