ÇAKIR MEDYA

Ünyeli Pazarcılara Kötü Haber

Ünyeli Pazarcılara Kötü Haber
19 Nisan 2018 - 2:04

Her çarşamba günü eski pazaryerinde kurulan semt pazarı kalkıyor mu?  Çarşamba günleri kurulan Ünye halk pazarı kaldırılacak haberleri  pazar esnafını telaşlandırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ünye seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Abdullah Kisbet pazaryerinin kaldırılmasını istemediğini “Gücümüzün yettiği kadar direnmeye çalışacağız” diyerek dile getirdi

HAKLI MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Ünye Seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Abdullah Kisbet, “Biz Pazar yerinin kalkmasını istemiyoruz.Yalnız pazaryeri yol çalışması yapılırken kademeli bir şekilde kaldırılacak. Bir tane yer açılacak öbür taraf açılmayacak. Sadece Kale marketten aşağısı kalkacak. Orayı da buradaki aralara alacağız. Kaldırılan esnaflar Özkartallar’ın olduğu cadde ve eski köylü pazarının yerine koyulacaklar. Burası Ünye’nin tümüne hitap ediyor. Her köyden insanlar geliyor buraya. İnsanların toplanma merkezi çarşamba pazarı olduğu için buranın kaldırılmamasını istiyoruz. Fikrimiz bu yönde, kesinlikle kalkmayı düşünmüyoruz, kalkmayacağız da. Kesinlikle gücümüzün yettiği kadar direnmeye çalışacağız. Pazar yerinin Burası olması gerekiyor. Çünkü tüm Ünye’ye hitap eden yer burası” dedi.

 

 

ESNAFI MAĞDUR ETMESİNLER,YER GÖSTERSİNLER

Pazarcı esnafı ise şu ifadelerde bulundu, “Biz Pazarcılar Sokak Pazarcısı olduğumuz için Bizi kimse görmüyor. Görünen o ki bizlere yine Sürgün yolu gözüküyor. Bu kadar esnafın ödemeleri, borcu var, müşterisi var. Bunları bir anda kaldıracağım demeleri yanlış şeyler. Eğer Pazar Yeri kaldırılacaksa yer gösterilip düzenli bir şekilde kaldırılabilir. Esnaflar mağdur edilmeden bir yol çalışması yapılabilir. İki hafta burada tezgâh açmamamız bizi çok etkilemez ama buradan gittiğimiz zaman esnafın işi bitmiş demektir. Pazar yerinin burada kalmasını istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

ESNAF SONUCU BEKLİYOR

Trafiği aksattığı için çevre sakinlerinin ve şoförlerin zaman zaman  şikayet ettiği semt pazarı ,vatandaşlar ve esnafların vazgeçilmez olmaya devam ederken.Şimdide  yol çalışması bahane edilerek gündeme pazar kaldırılacak haberleri düşmesi esnaflarda korku yarattı.Bu son gelişmenin ardından önümüzdeki günlerde neler olacak hep beraber göreceğiz.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri