ÇAKIR MEDYA

Ünye’nin İl Olmasına Destek Çıkmayanlar Bunun Faturasını Öder”

Ünye’nin İl Olmasına Destek Çıkmayanlar Bunun Faturasını Öder”
08 Ağustos 2022 - 1:14

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Çakır medyaya  gündemde ki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Ünye’nin İl Olmasına Destek Çıkmayanlar Bunun Faturasını Öder”

Ünye’nin il olmasına destek çıkılmasını söyleyen Sarıkahraman, “Cumhuriyetin 100. Yılında yüz vilayet bin ilçe projesine ortak olmak istiyorum. 19’un içerisinde olmak istiyoruz. Siyasiler destek verir vermez bilemeyiz ama destek olmayanlar bunun faturasını öder. Kimsenin çanağına su taşımak gibi bir niyetimiz yok. Ünye’nin il olmasını istiyoruz. Ünye bu gün vilayet olsaydı büyük caminin önündeki yere dükkân yapılmazdı.

Büyük Caminin Etrafındaki Yapılaşma Çok Yanlıştır

Ünye Büyük Cami çevresindeki çalışmalara değinen Başkan Sarıkahraman, “Büyük cami çevresindeki yapılaşma çok yanlıştır. Ünye’ye yazık ediliyor. Yeşil alan olabilirdi. Siyasi otorite öyle layık görüyor ama onlara göre doğrudur bana göre yanlıştır.

“Fatsa’daki Siyanür Kafası Yüzmüş İnsan Gibi”

Fatsa’daki siyanürle alakalı konuşan Sarıkahraman, “Geçtiğimiz günlerde Fatsa’ya gitmiştim. Oradaki durum canlı canlı bir adamın kafa tasını yüzmeye benziyor. Ne acı ki suni çim sermişler. Yani bizim futbol sahalarındaki gibi bir alan olmuş. Güneş çıktığında parlıyor. Toprağın altı zehir. Bu yağmur yağdıkça derelere, akarsulara ve ardından boğazımıza kadar gelecektir. Karadeniz bölgesinde son zamanlarda kanser oranları artmış durumdadır. Bu madenler elbette toprakta yatmasın ama bunu işleyecek ekipmanlarla olması gerekmektedir.

Ünye Çimento Ünye’ye Zarar Veriyor

Ünye Çimentonun ilçeye zarar verdiğini söyleyen Osman Sarıkahraman , “Bence Ünye Çimentodaki durum tehlike arz ediyor. O alandan Ünye Çimento ham madde alıyor ve Ünye’nin her tarafından bakıldığında kelaynak gibi duruyor ve herkes görüyor. Ben bununda sorunlu olduğunu düşünüyorum. Çimento ilçeye zarar veriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri