ÇAKIR MEDYA

ÜTSO BAŞKAN ADAYI AKAR “MESLEK LİSELERİNE ÖNEM VERİYORUZ”

ÜTSO BAŞKAN ADAYI AKAR “MESLEK LİSELERİNE ÖNEM VERİYORUZ”
13 Nisan 2018 - 16:00

Ünye ticaret ve sanayi odası Başkan adayı İrfan Akar ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Ünye ticaret ve sanayi odası Başkan adayı İrfan Akar ve ekibi bugün Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleşen ziyarette Akar ve Ekibini okul müdürü İbrahim Elibolca Ve Koordinatör Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz ağırladı.

Ziyarette Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatör Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz okulun sorunlarıyla ilgili derlediği bilgileri ÜTSO Başkan adayı İrfan Akar ve Ekibine sundu.

Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatör Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz;  “Okullarda yeterli donanım ve kamuoyu tarafından motivasyon eksikliği var. Meslek liseleri olarak maalesef teknolojinin gerisindeyiz. Fiziksel alt yapımız uygun değil. Fiziksel alt yapıyı oluşturmadan alan açıldığı zaman eğitimin kalitesi düşüyor. Ailelerin çocukları iş bulamaz kaygısıyla meslek liselerine göndermek istememeleri bir başka sorun. Ne yazık ki sadece diplomam olsun diye gelen öğrencilerin tercih ettiği bir okul oluyoruz. Meslek liselerinin önemini yeterince kamuoyuna aktaramıyoruz. Bu sorunlar hala devam ediyor”

Bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinden bahseden Gündüz; ”Sizlerle çözüm önerilerinden de bahsetmek istiyorum. Nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitimin nicelik ve nitelik yönünden geliştirilmesinde özelikle odalar ve özel sektör girişimlerinin katkısının arttırılması gerekiyor. Özel sektör mesleki eğitim okul kurumları arasında iş birliğini geliştirici faaliyetler planlanması gerekiyor. Kurum olarak 266 öğrencimizi 157 iş yerine işletmelerde beceri eğitimine gönderiyoruz. Bilgisayar ve elektrik alanında faaliyet gösteren arkadaşlarımızla tanışma ve kaynaşma toplantısıyla bir araya gelmiştik. Bu çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Ünye ticaret ve sanayi odası Başkan adayı İrfan Akar okulunu ziyarette Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdüründen okulla ilgili bilgiler alırken okulun ihtiyaçları yönünde çalışma yapacaklarını belirtti.  Esnaf, sanayici ve zanaatkâr gruplara yeterli donanımda kalifiye eleman yetiştirilmesi yönünde mesleki okulların önemine değindi. Bu okullarda yetişen insan gücünün günümüz bilgi ve teknolojiyle entegre edilmesiyle ortaya daha verimli ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak kişilerin yetiştirilmesinde öneminden bahseden Akar, başkan olduklarında bu konuda gerekli çalışmayı yapacaklarını belirtti.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri