ÇAKIR MEDYA

Vali Yavuz, “İşadamlarımızla Elele, Omuz Omuza Olmayı Çok Önemsiyorum”

Vali Yavuz, “İşadamlarımızla Elele, Omuz Omuza Olmayı Çok Önemsiyorum”
28 Nisan 2018 - 11:13
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleşen seçimlerde Oda Meclisine ve Yönetim Kuruluna seçilenleri tanıştırmak ve kaynaştırmak amacıyla akşam yemeği programı düzenlendi.
Radisson Blue Otel’de gerçekleştirilen akşam yemeği programına, Vali Seddar Yavuz ve Eşi Selda Yavuz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Bilen, Altınordu Kaymakamı Niyazi Ertan, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, İl Defterdarı Kemalettin Işık, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, OTSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım, OTSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve eşleri katıldı.
OTSO tarafından düzenlenen akşam yemeği programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Ordu’muz son yıllarda önemli bir gelişim gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son 15 yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Türkiye, son 15 yılda 3,5 kat büyümüştür. Bu büyüme her alana yansımıştır. Bugün 81 ilde üniversitemiz var. Öylesine bir gelişim, değişim yaşadık ki, artık kanıksar hale geldik. Benim gibi uzun yıllarda kamuda yöneticilik yapanlar ile iş dünyası, bu gelişimi, değişimi çok daha iyi değerlendiriyor. Bu gelişim ve değişim bize yeter mi? Elbette yetmez. Çünkü, dünyadaki son evrensel ve emperyal imparatorluğun sahibi biziz. Bugünkü ekonomik büyüklüğümüz, dünyadaki yerimiz elbette yeterli değil. Çünkü, daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmamız lazım. Dünyada bir numara olmak istiyoruz. Bunun, bugün gerçekleşebilecek bir hedef olmadığını elbette hepimiz biliyoruz. Hayal kurmadan, idealler peşinde koşmadan, böylesine büyük bir hedefin gerçekleşme şansı olmadığını da hepimiz biliyoruz. Peki bu hedefimizi nasıl gerçekleştireceğiz? Elbette sizlerle gerçekleştireceğiz. Sanayicilerimizle, işadamlarımızla, girişimcilerimizle gerçekleştireceğiz. Çünkü, dünyanın en kıymetli şeyinin girişimci olduğunu biliyoruz. Az gelişmiş ülkelerin en büyük handikaplarından birisinin, iş dünyasının yeteri kadar değeri bulamamış olmasıdır. Sizlerle, elele, omuz omuza olmayı çok önemsiyorum. Bizler, sizlerin emrindeyiz. İşadamları yeter ki yatırım yapsın. Bu şehrin vizyonunu değiştirelim. Yeni kurulan 3 OSB’ye çok önem veriyoruz ve her fırsatta dile getiriyoruz. Bu şehir sadece fındıkla, sadece turizmle kalkınamaz. O yüzden bizim en az 30 bin kişinin çalışacağı OSB’leri hayata geçirmemiz lazım. 3 OSB’nin kamulaştırma işlemlerini süratle halletmemiz lazım. Bunun içinde 110 milyon TL’ye ihtiyacımız var. Şu ana kadar 22 milyon TL ödeme yaptık. 110 milyon TL daha ödediğimizde 3 yeni OSB’nin kamulaştırma işlemlerini bitirmiş olacağız. Bütün gayretimizi, çabamızı kamulaştırma işlemini halletmek için sarf edeceğiz. Sizlerin bu konudaki desteğini de alıyoruz. Valilik olarak, sizlerin ne sorunu, sıkıntısı var ise bunları Hükümetimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza aktarma, iletme konusunda da üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diyerek, yeni dönemin hayırlı olması dileğinde bulundu.
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin de yemek programında yaptığı konuşmada, “4 yıllık bir hizmet sürecinden sonra demokrasimizin gereği güzel bir seçim atmosferini yaşayarak, odamızın dört yıl boyunca hedeflerini ortaya koyacak ve yönetimi sağlayacak çok değerli meclis ve yönetim kurulumuzu oluşturduk. Odamız, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olup, yaptığımız hizmetlerde genellikle kamu hizmeti niteliğindedir. Bu nedenle hizmetlerimizi yerine getirirken, üyelerimizin dışında en önemli paydaşımız, devletimizin çok değerli bürokrat ve yöneticileridir. Bu nedenle, kurumuz ile değerli devlet yöneticilerinin diyaloğu, işbirliği bizim için çok büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple, hizmeti veren personelimiz ve meclis üyelerimiz ile en büyük paydaşımız olan kıymetli yöneticilerimizin tanışması ve kaynaşması için böyle bir atmosfer oluşturmak istedik” dedi.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri