ÇAKIR MEDYA

YANAN TARİHİ CAMİ ONARILIYOR…

YANAN TARİHİ CAMİ ONARILIYOR…
28 Mayıs 2015 - 1:13

NİSAN AYI’NDA YANMIŞTI…

Adsız

 

 

Gülyalı ilçesi Kestane Mahallesinde  bulunan Merkez Camii onarılıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce çıkan yangında zarar gören tarihi cami tekrar ibadete açıyor.

Numan KurtulmuÅŸ yunus_emre-21-214x3009.Yüzyıl sonlarında yapıldığı tespit edilen tescilli tarihi cami Nisan ayında elektrik kontağından çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelmişti. Tavan, duvar, kürsü ve aydınlatma sistemi hasar gören caminin Ramazan ayına kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılarak ibadete açılması planlanıyor.

Yöremizdeki kesme taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olan tarihi cami; zemin ve mahfil olmak üzere 2 kattan oluşuyor. Karakteristik dört sütunlu son cemaat bölümünden geçilerek girilen caminin minaresinin 1978 tarihinde eklendiği biliniyor.

RAMAZAN AYINA YETİŞECEK…

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada tarihi camiyi Ramazan ayına yetiştirmeyi planladıklarını söyleyerek, “Büyükşehir Belediyemiz bir taraftan tarihi ve kültürel mirasımızı ayağa kaldırmak için var gücüyle çalışırken diğer taraftan mevcut ayakta olanların da bakım ve onarımını hızlı ve titiz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Cemaati oldukça kalabalık olan Kestane Mahallesi Merkez Camimizi de ivedilikle onararak mübarek Ramazan ayına yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri