ÇAKIR MEDYA

Yeşil ve Kırmızı Dolmuş Hatları Birleşiyor

Yeşil ve Kırmızı Dolmuş Hatları Birleşiyor
29 Mayıs 2015 - 12:40

df

Ordu’nun Ünye ilçesinde yeşil ve kırmızı dolmuş hatları birleşiyor.

Birleşme kararı ile yolcuların yeni açılan otogar ve hastaneye tek dolmuşla gidebilmeleri ve ulaşımın kolaylaştırılması hedefleniyor.

Ünye’de 1990’lı yılların başında ilçenin ilk dolmuş hattı olarak kurulan yeşil hat ve kırmızı hat birleşiyor. Çatalpınar Mahallesi’nden başlayıp Niksar Caddesi istikametinden sahil yolunu kullanarak Akçay’a kadar uzanan Yeşil Hat dolmuşları, yaklaşık 25 yıldır bu güzergahta hizmet veriyor. Aynı yıllarda kurulan ve Hanboğazı mevkisinden başlayıp, Fevzi Çakmak Caddesi üzerinden Kavaklar mevkisinde bulunan Fatsa Sanayi Sitesi yanına kadar olan güzergahta hizmet veren kırmızı hat ise, yeni devlet hastanesi ile otogarın açılması ile daha önemli hale geldi.

Numan KurtulmuÅŸ yunus_emre-21-214x300TEK DOLMUŞLA ULAŞIM SAĞLANACAK

Farklı güzergahlarda hizmet veren kırmızı ve yeşil hattın özellikle otogar ve yeni Devlet Hastanesi’nin açılması ile nüfus yoğunluğunun giderek arttığı batı yakası olan Atatürk ve Gölevi Mahallesi sakinleri açısından ciddi sorun oluşturmaya başladı. Gölevi’nden yeşil hatta binen bir yolcu, Niksar Caddesi kavşağına geldiğinde, ikinci bir dolmuş kullanarak hastaneye ve otogara ulaşabiliyor. Hem ekonomik olmayan hem de ciddi zaman kaybına neden olan bu durum karşısında bir süredir sık sık bir araya gelen her iki dolmuş hattın yöneticileri, birleşme konusunda uzlaştı. SON SÖZ UKM’NİN Ünye’de farklı güzergahlarda hizmet veren kırmızı ve yeşil hattın birleşmesi ile ulaşımda sağlanacak kolaylığı ortaya koyan hattın yetkilileri, uzlaşmaya vardıkları birleşme kararını Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne(UKM) vererek kararın onayını bekliyor. UKM tarafından birleşme kararının onaylanması durumunda iki hat resmen birleşmiş olacak. DOLMUŞLARIN İLK HAREKET MERKEZİ ÇINARSUYU Dolmuş hatlarının yetkilileri tarafından uzun süredir yapılan görüşmeler sonucunda varılan uzlaşmaya göre, birleşme sonrasında dolmuşların ilk hareket noktası Çınarsuyu olacak. Çınarsuyu’ndan kısa aralıklarla kalkacak olan dolmuşlardan biri Niksar Caddesi’nden sanayi yönüne gidecek, diğeri ise kırmızı hat güzergahından Kavaklara kadar devam edecek. Gölevi ve Atatürk Mahallesi yönünden dolmuşa binenler, artarda gelen dolmuşlarda yazılı olacak istikamete göre araçlara binecek. Böylelikle yeşil hattı kullanan yolcular, Gölevi, Atatürk ve Burunucu Mahallesi’nden tek dolmuşla otogar ve yeni hastaneye gidebilecek.

Adsız bu_hizmet_orduda_ilk_unyede_tek_h7942 df

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri