ÇAKIR MEDYA

Yol İzin Belgesi Yoksa Şehir Dışına Çıkmak Yasak

Yol İzin Belgesi Yoksa Şehir Dışına Çıkmak Yasak
20 Nisan 2018 - 3:18

Ünye’de ‘Yol İzin Belgesi’ olmayan Suriyelilere bilet satışı ve kent dışına seyahat yasaklandı.

Alınan karara göre, izin belgesi almayan Suriyelilere kara, deniz,hava ve demiryoluyla yolcu taşımacılığı yapan taşımacılar, acente, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, terminal işletmeciliği, araç kiralama işletmeciliği, taksi durakları gibi ulaşım hizmeti veren firma, şirket ve duraklar tarafından bilet satılamayacak.

Yine mültecilerin bu belge olmadan kent dışına çıkmaları da yasaklandı. Yasak, ‘Geçici Koruma Kimlik Belgesi’ bulunan mültecileri kapsıyor.

 

‘İzinsiz ayrılmanın önlenmesi…’

Ünye’de bulunan taşıma sektörüne yönelik uyarı yapıldı.Buna göre  “Geçici koruma kapsamında ilimizde bulunan Suriyeli yabancıların diğer illere izinsiz ayrılmalarının önlenmesi, kayıtsız olan Suriyeli yabancıların da kayıt altına alınması amacıyla; Geçici Koruma Kimlik Belgesi bulunan Suriyeli yabancılar, ilimizden başka bir ile seyahat ederken, ancak   İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nce verilen geçerli ‘Yol İzin Belgesi’ni ibraz ederek seyahat edebileceklerdir. Yolcu taşımacılığı yapanlar, Suriyeli yabancılardan, ilimizden başka illere seyahat edecek olanlardan, ‘Geçici Koruma Kimlik Belgesi’ ile birlikte,  İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yol İzin Belgesi’ni ibraz etmelerini isteyecekler, ibraz edilen belgelerin o kişiye ait olduğunun kontrolünü yaptıktan sonra ilgili kişiye bilet satışı ile birlikte taşımacılık hizmeti vereceklerdir” dendi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri