ÇAKIR MEDYA

 Yunus Emre Sempozyumu Düzenlendi

 Yunus Emre Sempozyumu Düzenlendi
16 Mayıs 2015 - 2:57

VİDEO HABER

Adsız

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ’ın önderliğinde organize edilen ve 15.05.2015 tarihinde Halil Efendi Sosyal Tesislerinde  gerçekleşen Yunus Emre Sempozyumunda açılış konuşmasını yapan Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar ARGAN, kendilerinin dernek olarak uzun zamandır bu programı gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Şeyh Yunus Emre’yi anmanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Şeyh Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar ARGAN,

“Programın ilerleyen dakikalarında değerli bilim adamları tarafından Yunus Emre’nin sevgisi, aşkı, insanlığa verdiği mesajlar anlatılacak. Bu sempozyum yarın sabah Fatsa’da ardından Altınordu’da gerçekleşerek Yunus Emre sevgisi paylaştıkça çoğalacak. Dolayısıyla gün geçtikçe Şeyh Yunus Emre gibi sevdalı nesiller meydana gelmesine vesile olacağız.” diyerek sözlerini Yunus Emre’nin bir beyti ile sonlandırdı.

“Bir kez gönül yıktınısa
Bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil

Bir gönülü yaptınısa
Er eteğin tuttunusa
Bir kez hayır ettinise
Binde bir ise az değil”

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR geldi.

Tüm katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR sözlerinde öncelikle Yunus Emre’nin Türkiye’de 10’un üzerinde mezarının olduğu adeta Türkiye coğrafyasında her il ve ilçenin kendinde olması üzere yarıştığı değerli bir şahsiyet olduğunu belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR konuşmasına şu şekilde devam etti;

“Bugün Yunus Emre’yi anmaktan çok onu anlamaya yani sevgi diliyle konuşmaya ihtiyacımız var.Ben bizi biz yapan bu coğrafyadaki değerlere daha fazla çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.Bizler bugün burada tüm Yunus Emre gönüllüleri olarak bir aradayız.Bu sempozyumun gerçekleşmesine yardımcı olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmamı Yunus Emre’nin bir sözüyle yunus_emre-21-214x300sonlandırmak istiyorum.” dedi.

"Adımız miskindir bizim
Düşmanımız kindir bizim
Biz kimseye kin tutmayız
Kamu âlem birdir bize"

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa ÇÖPOĞLU;

”Ünye’de ilk kez bugün Yunus Emre’yi böyle bilimsel ve ulusal olarak anıyoruz. Yunus Emre Derneğimiz tarafından böyle bir talepte bulunduğunda hemen harekete geçerek kısa süre içerisinde programları organize ederek bugün Ünye’de düzenledik. Sonrasında ise Fatsa ve Altınordu’daki programlarda hocalarımızın bilgilerinden faydalanacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sempozyum Oturum Başkanı Prof. Dr. Ünal KILIÇ;

”Yunus’un diyarında sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Yunus Emre Anadolu’nun içerisine düştüğü o buhranlı ortamda, insanlarımızı kurtarmak için diyar diyar diyar gezdiğini şiirlerinden görüyoruz.” dedi ve sözü  Yunus Emre’nin Tasavvuf Çağrılı konuşmasını yapmak üzere Prof. Dr. Kadir Özköse’ye bıraktı.

Prof. Dr. Kadir ÖZKÖSE;

”Derviş Yunus dedik, aşık Yunus dedik, Şeyh Yunus dedik, Koca Yunus dedik. Yunus’u asırlardır yaşatan ve alemlere ortak bir nida olarak bırakan, Anadolu insanının mayası haline dönüştüren kimlik, onun almış olduğu manevi eğitiminin irfaniliğidir. Yunus Emre’nin tasavvufi yönünde mağrefitullah, muhabbetüllah, Allah sevgisi, Allah’ı tanımak arzusu onun için en önemli gerçektir.” dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer

casino siteleri